نماد آخرین خبر

کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره پلمب شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره پلمب شد

ایسنا/ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان از پلمب کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد.

سعید راعی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان پیش از ظهر امروز دوشنبه،۲۳ خرداد، اظهار کرد: کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و علی‌رغم تذکرات عدیده که مسئولان و شورای تأمین شهرستان داده بودند، فعالیت خود را متوقف نکرده بود و به همین دلیل با اخذ دستور قضایی تا رفع نواقص پلمب شد.
وی با بیان اینکه متأسفانه وضعیت کشتارگاه دام مشترک اردستان و زواره تهدیدی علیه بهداشت عمومی بود و قرار بود تا ۱۶ خرداد نواقص بحرانی برطرف شود، افزود: امروز به دستور مقام قضایی بخش زواره این کشتارگاه تا رفع کامل نواقص پلمب شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اردستان در پاسخ به این سؤال که از این پس گوشت قرمز شهرستان چگونه تأمین خواهد شد، تصریح کرد: وظیفه احداث و تجهیز کشتارگاه و تأمین گوشت قرمز در کشتارگاه داخلی و حتی باراندازهایی که در خارج شهرستان وجود دارد، بر اساس بند ۲۱ قانون ۵۵ بر عهده شهرداری‌ها و نظارت بهداشتی آن بر عهده دامپزشکی است.
راعی با تأکید بر اینکه هرگونه کشتار و عرضه گوشت قرمز غیرمجاز در سطح شهرستان ممنوع خواهد بود، خاطرنشان کرد: خط قرمز دامپزشکی، سلامت شهروندان است و هرکسی با عدم رعایت موازین بهداشتی اقدام به تهدید سلامت شهروندان کند بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و با دستور مقام قضایی با او برخورد می‌شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today