logo

مدیر برق گناوه: اداره‌ها ملزم به کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق هستند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مدیر برق گناوه: اداره‌ها ملزم به کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق هستند

ایرنا/ مدیر برق گناوه گفت: با توجه به مصوبه هیات وزیران و صورت‌‎جلسه استانداری بوشهر، تمامی اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان ملزم به کاهش ۴۰ درصدی مصرف برق خود هستند.

جواد عرب، مدیر برق گناوه اظهار کرد: براساس مصووبه هیات وزیران دستگاه های اداری و اجرایی باید در ساعت های کاری ۴۰ درصد و در زمان غیر اداری ۷۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند که این مدیریت ضمن بازدید، هر اداره یا دستگاهی که این مصوبه را رعایت نکند، ضمن اخطار، برق آن را قطع می‌کند.
وی ادامه داد: با شروع فصل گرما در کشور و شرایط جوی در استان بوشهر و شهرستان گناوه، مشترکان از وسایل خنک کننده بیشتری برای  منازل، مغازه ها و کارگاها استفاده می‌کنند که این افزایش مصرف باعث فشار به شبکه توزیع برق و در نتیجه در بعضی نقاط  افت ولتاژ یا کمبود برق مصرفی می‌شود.
مدیر برق گناوه اظهار کرد: باتوجه به خشکسالی های چند سال  اخیر در کشور و گرمای امسال که در بعضی شهر های استان بوشهر از جمله گناوه برخی روزها به بالای ۴۵ درجه سانتی گراد می رسد، به علت کمبود در شبکه  توزیع برق در کشور، در بعضی مواقع با افت ولتاژ و یا قطعی‌هایی در ساعت های پیک مصرف برای مشترکان مواجه می شود که این موضوع  در بعضی مواقع باعث صدمه دیدن به تاسیسات شبکه توزیع برق و یا وسایل منازل مسکونی می‌شود.
عرب گفت: سال گذشته برنامه هایی برای کاهش خاموشی‌های مشترکان و جبران افت ولتاژ در شبکه توزیع گرفته شد که امسال با  مدیریت توزیع و بهینه مصرف توسط مشترکان، در تلاش هستیم  با همکاری مردم در رعایت بهینه مصرف، کمترین خاموشی را  در شبکه های توزیع داشته باشیم.
مدیر برق گناوه بیان کرد: خاموش کردن حتی  یک لامپ اضافی توسط مشترکان در ساعت های اوج مصرف باعث می‌شود هیچ مشترکی دچار خاموشی برق نشود.
وی گفت: مشترکانی که در مصرف بهینه برق همکاری کنند، طبق مصوبه وزارت نیرو با تشویق هایی  روبرو خواهند شد و  کسانی که مصرف آنها بیش از سقف تعیین شده باشد، ضمن پرداخت قبوض مصرفی با  بالاترین نرخ در نظر گرفته شده، جرایمی نیز در قبوض آنها اعمال خواهد شد.
مدیر برق گناوه از مشترکان خواست برای عبور از گرمای  تابستان، با صرفه جویی و مصرف بهینه برق  این مدیریت را یاری کنند تا  با کمترین خاموشی در شبکه های توزیع برق مواجه باشیم.
وی اضافه کرد: ساعت پیک یا اوج بار برق از ساعت ۱۲ تا ۱۸ در استان بوشهر درنظر گرفته می‌شود.
عرب یادآور شد: شمار اشتراک‌های برق شهرستان گناوه، ۵۶ هزار و ۲۳۰ مشترک است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar