logo

لرستان در یک محرومیت کامل به سر می‌برد

منبع
برنا
بروزرسانی
لرستان در یک محرومیت کامل به سر می‌برد

برنا/ نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: وضعیت استان لرستان به گونه‌ای است که در زمستان گرفتار سیل و تخریب و در تابستان گرفتار کمبود آب می‌شویم.

احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد صبح امروز در دیدار با معاون حفاظت و بهره‌برداری حوزه کرخه با بیان اینکه مسئله آب یک مسئله ملی است، اظهار کرد: در تیرماه امسال که کمبود آب در دو استان لرستان و خوزستان مطرح شد اعلام کردم که لرستان و خوزستان دو اقلیمی‌اند که سرنوشت مشترکی دارند و هر تصمیمی که در مورد رفع کمبود آب در خوزستان گرفته شود در لرستان هم باید مورد ملاحظه قرار گیرد که در همین راستا نامه‌هایی را برای شورای عالی امنیت ملی، سران سه قوه، نمایندگان استان و برخی از مقامات خوزستان ارسال کردم.
او با تاکید بر اینکه موضوع آب یک موضوع چندوجهی است، افزود: نمی‌توان به موضوع آب نگاه تک بعدی داشت چرا که چند میلیون نفر در تمام طول سال با کم آبی روبرو هستند.
نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: وضعیت استان لرستان به گونه‌ای است که در زمستان گرفتار سیل و تخریب و در تابستان گرفتار کمبود آب می‌شویم.
او با اشاره به مکاتبه با دفتر ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: در این مکاتبه یادآوری کردیم که ما هم حمایت می‌کنیم و هم پیگیری قول‌های بر زمین مانده را دنبال می‌کنیم که در این راستا هنوز قول‌هایی که در مورد سد معشوره چه در سفر ریاست قوه قضاییه و چه در مصوبات سفر ریاست جمهوری در دهم فروردین ماه ۱۴۰۰ و ۱۹ آذر ۱۴۰۰ داده‌اید بر زمین باقی مانده است.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به دوگانگی‌ها در سیاست‌های اعمال شده در بحث محدودیت‌های کشت و استفاده از حق آبه، عنوان کرد: مردم لرستان وقتی می‌بینند که آب زاینده رود برای کشت بهاره در اصفهان باز شده و عده‌ای به آنجا رفته و قرارداد بسته‌اند و تعهداتی برای آنها از سوی دولت ایجاد شده و امتیازاتی به آنها داده شده است این دوگانگی‌ها را کاملا متوجه می‌شوند.
او با تاکید بر اینکه لرستان در یک محرومیت کامل به سر می‌برد، گفت: با این حال مردم ما مردمی نجیب و سربه زیر هستند و در اعتراضات تیرماه برخی از آنها حتی اقدام به نذر آب کردند.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: متاسفانه در ۲۰ سال اخیر اراده‌ای در سطح کلان برای توسعه متوازن در میان استان‌ها ندیده‌ایم؛ مردم استان لرستان در بحث توسعه نامتوازنی که وجود دارد واقعا جانشان به لب آمده است.
او با اشاره به بیکاری گستره جوانان لرستان و تعطیلی واحدهای تولیدی و کارخانجات استان و نامید شدن جوانان از اشتغال، تصریح  کرد: جوانان استان به دلیل بیکاری روی به قاچاق کالا و شوتی‌گری کرده‌اند و چه بسا جان خود را هم در این راه از دست می‌دهند.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه مردم دوگانگی‌ها و عقب نشینی‌ها را می‌بینند، خاطرنشان  کرد: مردم سرمایه اصلی نظام هستند و باید تا جایی که می‌توانیم آنها را راضی نگه داریم.
او ادامه داد: هر تصمیمی که در استان گرفته می‌شود باید به شکلی باشد که عملیاتی شود و تقابل بین عموم مردم و نظام و قوای سه گانه ایجاد نکنیم.
نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: اعتبارات قطره چکانی که به استان برای سدسازی‌ها داده می‌شود راه به جایی نمی‌برد، قرار نبود سدمعشوره اینقدر به تاخیر بیفتد.
او  با اشاره به راه آهن دورود به خرم‌آباد، تاکید کرد: قرار بود برنامه زمان بندی این پروژه اعلام شود در حالی که کار آن بر زمین مانده است.
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه مردم این استان از دو وزارتخانه گلایه دارند، گفت: مردم استان ما از وزارت کشور و وزارت نیرو گلایه دارند، تنها استانی هستیم که آب مرکز آن از طریق چشمه‌ها تامین می‌شود و در فصل بارندگی آب برخی از این چشمه‌ها گل آلود می‌شود و انتظار داریم که این مشکلات حل شوند.

 

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy