logo

قلع‌وقمع ویلاهای غیرمجاز منطقه سرشیر اصفهان آغاز شد

منبع
فارس
بروزرسانی
قلع‌وقمع ویلاهای غیرمجاز منطقه سرشیر اصفهان آغاز شد

فارس/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: با دستور دادستان، قلع‌وقمع ویلاهای غیرمجاز منطقه سرشیر آغاز و طی یک روز 81 اخطار کتبی به متصرفان ابلاغ شد.

حسن ساسانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، با بیان اینکه با دستور دادستان، قلع و قمع ویلاهای غیر مجاز منطقه سرشیر آغاز و طی یک روز ۸۱ اخطار کتبی به متصرفان ابلاغ شد، اظهار کرد: با حضور نماینده دادستان، براساس قانون اخطار کتبی به کلیه مالکان یا متصرفان حریم رودخانه زاینده‌رود که به صورت غیرمجاز و بدون اخذ مجوز نسبت به احداث ویلا، باغ در منطقه قلعه سرشیر اقدام کرده بودند، قلع و قمع انجام شد.
ساسانی با تاکید بر عدم رعایت ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و ایجاد اعیانی در محدوده حریم و بستر رودخانه زاینده‌رود، افزود: در این موارد، ابتدا به متصرفان وفق قانون، ضوابط و مقررات، اخطارهای لازم مبنی بر رفع تصرف اعلام می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: بر اساس دستور دادستان فلاورجان به کلیه متولیان اعیانی‌های موجود اخطار داده شد و ظرف مدت حداکثر 5 روز نسبت به تخلیه و قلع اعیانی غیر قانونی اقدام کنند.
وی با بیان این که حفظ حریم و بستر رودخانه از تغییر کاربری‌های غیرمجاز، یکی از دغدغه‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است، اضافه کرد: بر همین اساس با هرگونه اقدام سودجویانه که به نوعی موجب تضییع حقوق عامه می‌شود، برخورد قاطع انجام می‌شود.
ساسانی با تاکید بر اینکه تعدادی از سرمایه‌داران به ساخت ویلا‌های خاص و لاکچری در این منطقه اقدام کرده‌اند، عنوان کرد: این موارد به دلایل زیست‌محیطی و البته دامن زدن به شکاف اجتماعی موجود در جامعه، مورد پیگرد قانونی هم قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه بنرهای اخطاری هشدار دهنده در سطح شهر پیربکران و ورودی منطقه رفاهی و تفریحی قلعه سرشیر نیز نصب شده است، خاطرنشان کرد: منطقه رفاهی و تفریحی قلعه سرشیر در ۱۵ کیلومتری شهر اصفهان متعلق به بخش خصوصی در فضایی به مساحت ۶۰ هکتار در شهر تاریخی پیر بکران از توابع شهرستان فلاورجان احداث شده است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today