logo

باند جیب‌بری خانوادگی؛ در دام پلیس پایتخت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
باند جیب‌بری خانوادگی؛ در دام پلیس پایتخت

ایرنا/ رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای یک باند خانوادگی خبر داد که با همکاری یکدیگر در تهران و سایر استان‌ها جیب‌بری می‌کردند.

سرهنگ کارآگاه سیدقاسم موسوی‌فر، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: ۲۴ بهمن ماه سال گذشته پرونده ای با موضوع دستگیری سارق جیب بر به نام مرضیه ۲۹ ساله در کلانتری ۱۶۹ مشیریه تشکیل شد که با دستور قضایی پرونده برای  کشف و پی‌جویی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه، مامور رسیدگی شدند.
وی عنوان کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی ۲۳ بهمن ماه در بازار روز مشیریه مشغول خرید بوده که سارق جیب‌بر قصد سرقت گوشی تلفن همراه وی را داشته و شاکی متوجه می شود؛ با کمک افراد دیگر فرد مظنون را دستگیر و ماموران سریع به محل اعزام می‌شوند و سارق که خود را مرضیه معرفی کرده بود برای انجام تحقیقات با دستور قضایی به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل می شود.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ادامه داد: متهم علت حضورش را در محل فالگیری برای مردم عنوان و اظهار کرد که کسی همراه وی نبوده است که در این خصوص مامورین جهت انجام تحقیقات میدانی به محل وقوع حادثه عزیمت، با بررسی دوربین های مداربسته و بازبینی آن مشخص شد سارقان تعداد چهار نفر که یکی از آنان مرد و 3 نفر دیگر زن هستند و نقشه سرقت به شیوه جیب‌بری را کشیده‌اند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: بررسی سوابق متهمه حاکی از آن بود وی دارای ۱۵ فقره سابقه کیفری در زمینه های جیب بری، گوشی قاپی و... در شهرهای مختلف از جمله کرمان، سیرجان، بندرعباس، تهران و مشهد می باشد که کارآگاهان با استفاده از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق می شوند سرنخ های متعدد دیگری را نیز به‌دست آورند و در این مرحله متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و به سرقت های متعدد از شهروندان اعتراف و اظهار کرد که سرقت ها را به همراه همسرش، خواهر و همسر خواهرش مرتکب شده است و حاضر به همکاری جهت شناسایی همدستان خود است.
سرهنگ موسوی فر افزود: با شناسایی سایر اعضای این باند سرقت کارآگاهان متوجه می شوند که ۲ تن از همدستان متهم در زندان کرمان در حال تحمل کیفر هستند که با دستور قضایی متهمان برای تکمیل تحقیقات قضایی به تهران انتقال یافتند.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: با دعوت از افرادی که پرونده اعلام سرقت گوشی در این یگان داشته‌اند، تعدادی از شکات مراجعه کردند که در مواجهه حضوری تعداد ۱۱ نفر از آنان متهمان را بعنوان سارق گوشی تلفن همراه خود شناسایی کردند.  
گفتنی است متهمان به دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ تهران برای سیر مراحل قانونی معرفی شدند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran