نماد آخرین خبر

مرکز برداشت بافت نسوج در پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مرکز برداشت بافت نسوج در پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری فعال می‌شود

ایرنا/ مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی مرکز بافت و نسوج در این اداره کل خبر داد و گفت: قرارداد راه‌اندازی مرکز بافت و نسوج بین مرکز تحقیقات پزشکی قانونی و مرکز فراهم‌آوری بافت و نسوج پیوندی با بخش خصوصی منعقد شد.

حمیدرضا نظیفی، مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مرکز پزشکی قانونی استان به عنوان چهارمین مرکز پزشکی قانونی کشور است که مرکز برداشت بافت و نسوج در آن فعال شده و تمام  امکانات لازم برای انجام برداشت بافت و نسوج در این مرکز فراهم خواهد شد.
به گفته وی، دریافت رضایت از سوی اولیاء متوفی و یا داشتن رضایت‌نامه برای برداشت نسوج از سوی متوفی برای برداشت بافت و نسوج ضروری است.  
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در مرکز بافت و نسوج در پزشکی قانونی، نسوج فرد فوت شده از جمله قرنیه، نسوج و استخوان و پوست برداشته و برای استفاده بیماران نیازمند به بانک نسوج مرکز ارسال می‌شود.
نظیفی با اشاره به اینکه برداشت بافت نسوج تاکنون در مراکز دانشگاهی استان نیز انجام می‌شد، افزود: با فعال شدن این مرکز در پزشکی قانونی امکان برداشت نسوج و بافت از اجساد انتقال داده شده به پزشکی قانونی نیز فراهم شده است.
وی با بیان اینکه اهدای عضو از افراد مرگ مغزی انجام می‌شود، گفت: اهدای نسوج و بافت از اجساد است و با اهدای عضو متفاوت است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday