نماد آخرین خبر

رفع موانع «کیوان» در همدان؛ اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر

منبع
فارس
بروزرسانی
رفع موانع «کیوان» در همدان؛ اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر

فارس/ نماینده مردم همدان و فامنین با اشاره به رفع موانع کارخانه کیوان و امکان اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر گفت: پروازهای همدان نیز از ابتدای تیرماه از سر گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی، نماینده مردم همدان و فامنین با اشاره به پیگیری حل مشکل کارخانه کیوان اظهار کرد: این کارخانه چندین سال تعطیل بود و پیگیری‌های متعدد در مورد راه‌اندازی مجدد آن کارساز نبود تا اینکه سال گذشته پیگیری جدی شد.
وی بیان کرد: سال گذشته آیت‌الله رئیسی در مقام ریاست قوه قضائیه سفری به استان همدان داشتند و بازدیدی از این کارخانه انجام دادند که قرار شد افزایش ظرفیت و جذب نیرو از سوی این شرکت صورت گیرد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه کار مدتی محقق نشده بود تا اینکه درخواست داشتیم مراجع رسمی کشوری اقداماتی در این خصوص انجام دهند عنوان کرد: از دادستان کل خواستیم که به این ماجرا ورود کنند و در نهایت طبق دستور دادستان همدان ورود کرد و کمک‌هایی داشت. 
وی ادامه داد: از آنجا که اداره مالیات ۲۱ میلیارد تومان و اداره تامین اجتماعی ۳.۵ میلیارد تومان از این کارخانه طلب داشت صحبت‌هایی شد تا کارخانه مجدد راه‌اندازی و درآمدزایی داشته باشد تا مطالبات خود را به آنها پرداخت کند.
فلاحی با بیان اینکه با موافقت، اداره مالیات حساب مالی شرکت را باز کرد و قرار شد یک نفر به عنوان مدیر تام‌الاختیار به این شرکت معرفی کند تا کارهای اداری، ثبت در سامانه و... انجام گیرد گفت: از تامین اجتماعی نیز خواستیم تقسیط بدهی کارخانه را انجام دهد که نهایت ارفاق را داشت و بدون پیش‌پرداخت تقسیط را انجام داد.
وی با تاکید به اینکه اوج همکاری و تسهیل را برای راه‌اندازی این کارخانه انجام دادیم افزود: اداره مالیات، تامین اجتماعی و دادستان ورود کردند و کمک زیادی در حق این شرکت انجام شد چراکه مسئله اشتغال برای ما مهم بود.

نماینده مردم همدان و فامنین با بیان اینکه طبق برآورد صورت گرفته این شرکت با ظرفیت فعلی می‌تواند برای ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر اشتغالزایی داشته باشد گفت: با نظر نیروهایی که سالها آنجا مشغول کار بودند، تعداد نیروها تا ۷۰۰ نفر نیز قابل افزایش است.
وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی برای این تعداد افراد برای ما حائز اهمیت است چراکه کمتر چنین فرصتی فراهم می‌شود افزود: امیدواریم با رفع موانعی که صورت گرفته که روز گذشته جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد شاهد راه‌اندازی کامل شرکت و بکارگیری کامل کارگران باشیم.
فلاحی با بیان اینکه در درجه اول به دنبال برگشت مجدد کارگرانی که از کار بیکار شدند و پرداخت حقوق کارگران فعلی این شرکت هستیم تصریح کرد: امیدواریم شاهد ایجاد تولید و اشتغال با ظرفیت‌های معطل مانده در استان باشیم.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today