نماد آخرین خبر

مدارک بیش از ۹ هزار متقاضی مسکن ملی در نیشابور ناقص است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مدارک بیش از ۹ هزار متقاضی مسکن ملی در نیشابور ناقص است

ایرنا/  رئیس اداره راه و شهرسازی نیشابور گفت: ۹هزار و ۸۳۸ نفر از متقاضیان طرح اقدام مسکن ملی در این شهرستان هنوز نسبت به تکمیل مدارکشان از طریق دفتر پیشخوان اقدام نکرده‌اند.

مرتضی دهنوی، رئیس اداره راه و شهرسازی نیشابور شامگاه دوشنبه‌ در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر اینکه تاخیر در تکمیل مدارک موجب تاخیر مراحل اجرایی توسط پیمانکار می شود، اظهار کرد: متقاضیانی که هنوز مدارکشان کامل نیست تا ۲۵خردادماه ۱۴۰۱ برای تکمیل مدارک فرصت دارند تا سریع تر از مرحله پالایش متقاضیان گذشته، وارد مرحله اجرایی شویم.
وی با اشاره به اینکه با این دسته تماس گرفته و پیامک هم ارسال شده تا اطلاع‌رسانی جامع و کامل باشد افزود: تاکنون ۲۹هزار و ۲۲۸ نفر متقاضی طرح اقدام مسکن ملی در نیشابور ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد ۱۹هزار نفر حائز شرایط و ۹هزار و ۲۴۹ نفر تایید نهایی شده‌اند.
دهنوی گفت: برای تامین زمین طرح اقدام مسکن ملی در نیشابور با محدودیت‌های زیادی مواجه هستیم زیرا اراضی ملی در حومه شهر نیشابور کم است با این وجود ۳۶هکتار زمین در شمال شهر نیشابور و در شمال شهرک پردیس برای احداث چهار هزار و ۱۶۰ واحد به مساحت ۸۰مترمربع اختصاص یافت و ۱۵ پیمانکار در این طرح مشارکت دارند و از این‌تعداد ۲۰۰ واحد توسط ستاد اجرایی فرامین امام در مرحله ساخت است.
وی با بیان اینکه ۴۷۵ واحد نیز توسط بنیاد مسکن در مرحله اخذ پروانه ساختمانی و گودبرداری و ۷۳۵ واحد توسط یک شرکت پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است، گفت که در این طرح های اجرایی قرارداد پیمانکار ۲ ساله است و مرحله اول تحویل این‌ مسکن‌ها دی‌ماه ۱۴۰۲ انجام می‌شود.

مدارک بیش از ۹ هزار متقاضی مسکن ملی در نیشابور ناقص است
وی اظهار کرد: در نیشابور متقاضیانی که جزو ۲۰۰ واحد مرحله اول هستند طی ۲ مرحله  ۴۰ میلیون و ۳۰میلیون تومان و متقاضیان ۴۷۵ واحد ۴۰میلیون تومان واریز کرده‌اند و تا کنون ۲مرحله قرعه کشی برای متقاضیان طرح اقدام مسکن ملی نیشابور در هشتم خرداد و چهارم اسفندماه ۱۴۰۰به ترتیب در مرحله اول برای ۶۷۵ واحد و در مرحله دوم برای یک‌هزار و ۱۱۹ واحد انجام شده و مرحله سوم قرعه‌کشی پس از پالایش متقاضیان نهایی انجام می‌شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی نیشابور گفت: طبق برنامه‌ چهارساله احداث  ۲۱هزار واحد با تراکم ۲طبقه در ۴۲۵ هکتار برای نیشابور نظر گرفته شده و برای متقاضیان وام نهضت ملی مسکن در قالب خودمالک مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۸درصد و ۲۰ساله بدون سپرده‌گذاری تعلق می‌گیرد و برای دربافت وام خودمالکی تاکنون در نیشابور ۴۰ طرح برای ۱۳۹ واحد ثبت شده است.

وی تصریح کرد: طی هماهنگی انجام شده با شهرداری نیشابور برای زمین‌های در اختیار اشخاص حقیقی جهت احداث مسکن که بیش از ۲۵سال از تاریخ واگذاری آن گذشته دیگر پروانه صادر نمی‌شود و طی یک‌سال گذشته بیش از ۴۰هکتار از اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی در نیشابور شناسایی و بازگردانده شده است.
دهنوی گفت: طرح مطالعاتی برای ارتقای جاده نیشابور به کاشمر، نیشابور به تربت حیدریه و نیشابور به قوچان و همچنین جاده شهر دورود به قدمگاه در شهرستان زبرخان انجام شده و در مرحله اخذ مجوز ماده ۲۳ برای تامین اعتبار است.
وی اظهار کرد: سه منزل سازمانی در خیابان ۱۷شهریور نیشابور برای فروش به مزایده گذاشته شده و هفت منزل سازمانی دیگر نیز در این منطقه در مرحله تخلیه است و ساماندهی وضعیت منازل سازمانی نیشابور به طور جدی در دستور کار قرار دارد.
شهرستان  ۴۰۰هزار نفری نیشابور در جغرافیای مرکزی خراسان رضوی در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today