logo

کیفیت هوای 3 شهر آذربایجان غربی ناسالم است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کیفیت هوای 3 شهر آذربایجان غربی ناسالم است

ایرنا/ معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هوای شهرهای ارومیه و بوکان ناسالم برای گرووهای حساس و سردشت بسیار ناسالم است.

سعید موسوی معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی عصر دوشنبه اظهار کرد: شاخص آلودگی هوا هم اکنون در بوکان ۱۵۰، ارومیه ۱۰۶ و در سردشت ۲۲۷ است.
وی با بیان اینکه علت آلودگی هوا ذرات کوچکتر از ۱۰میکرون با منشا عمده خارجی هستند، اظهار کرد: ذرات بزرگتر از ۲.۵ میکرون نیز در گردو غبار حاصل وجود دارد.
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با بیان اینکه تردد در سطح شهر برای گروه‌های حساس مضر است، گفت: تردد در سطح شهر برای شهروندان به ویژه افراد سالمند، کودکان و گروه های حساس شامل بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم و بانوان باردار و کودکان مضر است.
کیفیت هوای شهرهای جنوبی استان از بعد از ظهر امروز مطلوب نبوده است، علت این آلودگی هوا، توده های گردو غبار تشکیل شده در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه است.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

 
 
  
  
 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today