ایلنا/ مدیرعامل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: با هماهنگی‌های صورت‌گرفته با اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، عملیات بیابان‌زدایی و مقابله با پدیده گردوغبار در مساحتی معادل 200 هکتار از اراضی بیابانی حسین‌آباد ده‌نمک انجام شد.

محمد معین، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان اظهار کرد: بنا بر مطالعات انجام شده طرح مدیریت مناطق بیابانی، به منظور کنترل کانون های گرد و غبار در این منطقه و محافظت از خطوط راه آهن و جاده تهران – مشهد، برنامه نهال‌کاری در سطح 200 هکتار در منطقه حسین آباد ده نمک به مرحله اجرا درآمده است.
معین تصریح کرد: عملیات نهال کاری با هدف بیابان زدایی، مقابله با پدیده گردوغبار و کاهش آلودگی هوا در منطقه صورت گرفت. 
وی افزود: این برنامه با هدف اقدام ملی مقابله با بیابان زایی، تعدیل اثرات خشکسالی و مقابله با آثار زیانبار گرد و غبار به مرحله اجرا درآمده که با این اقدام ضمن کنترل بخشی از گرد و غبار، زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال در بین جوامع محلی و ارتقای سطح دانش و آگاهی آحاد جامعه نسبت به فرهنگ منابع طبیعی فراهم می شود. 
معین اظهار کرد: اقدام لازم برای آماده سازی عملیات نهالکاری از قبیل چاله زنی، کاشت نهال تاغ و آتریپلکس و آبیاری در سطح 200 هکتار با کارفرمایی شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه حرم تا حرم به پیمانکاری شرکت مهر نگار کویر گرمسار در حال انجام شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today