باشگاه خبرنگاران/ فرمانده انتظامی سیستان‌وبلوچستان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان مسلح تلفن‌همراه در شهرستان سراوان خبر داد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان‌وبلوچستان اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه گوشی تلفن همراه در معابر حاشیه‌ای شهر سراوان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
وی گفت: در بررسی صورت گرفته مشخص شد چند جوان به وسیله یک دستگاه موتورسیکلت در ساعات پایانی شب اقدام به پرسه‌زنی در معابر و محلات حاشیه‌ای شهر سراوان کرده و با تهدید کلت کمری به سرقت گوشی تلفن همراه شهروندان اقدام می‌کنند.
طاهری افزود: با توجه به حساسیت موضوع، تلاش شبانه‌روزی پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه در نتیجه تحقیقات صورت گرفته و انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، 3 نفر در این زمینه شناسایی شدند و متهمان در یک عملیات غافلگیرانه داخل مخفیگاهشان دستگیر شدند.
این مقام انتظامی به کشف 2 قبضه کلت کمری به همراه 5 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه در بازرسی از مخفیگاه سارقان و همچنین توقیف موتورسیکلت مورد استفاده آن‌ها در این سرقت‌ها اشاره کرد و گفت: متهمان که پس از رو به رو شدن با مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند، در بازجویی تکمیلی پلیس تاکنون به چندین فقره سرقت مسلحانه گوشی تلفن همراه و وجوه نقد شهروندان در سطح معابر شهرستان سراوان اقرار کردند.
طاهری گفت: هر 3 متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: شهروندان با رعایت نکات امنیتی و توجه به هشدار‌های انتظامی دست سارقان را از رسیدن به اهداف شوم خود کوتاه کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک با تماس ۱۱۰ سریعا موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

 

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today