ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: میزان غلظت گرد و خاک در هوای این شهرستان مرزی برای دومین روز متوالی در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفته است.

خالد بایزیدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت اظهار کرد: بر اثر وقوع پدیده گرد و غبار، آسمان این شهرستان هم‌اکنون در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار گرفته و شهروندان باید حتما از رفتن بیرون از خانه پرهیز و در غیر این صورت حتما از ماسک استفاده کنند.    
وی افزود: با توجه به آمار ثبت شده در ایستگاه سنجش کیفیت هوای این شهرستان، میزان آلایندگی هوا به هزار میکروگرم برمترمکعب رسیده که این میزان ۶ برابر بیش از حد مجاز و میزان استاندارد است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت با بیان اینکه امروز دوازدهمین روز از سال‌جاری است که ریزگردها مهمان ناخوانده این شهرستان شده و هوای آن آلوده بود، اضافه کرد: این آلودگی از شب سه‌شنبه ۳۱ خرداد آغاز و پیش بینی شده از امروز از میزان آلایندگی کاسته شود اما این وضعیت همچنان ادامه دارد.  
بایزیدی یادآور شد: آلودگی هوا منشا خارجی داشته و از طریق کشور عراق و با وزش باد شدید از مرزهای غربی وارد کشور شده است.
وی، از شهروندان به ویژه زنان باردار، کودکان خردسال، بیماران آسمی و قلبی و عروقی و جانبازان شیمیایی خواست از ترددهای غیرضروری در بیرون از خانه به طور جد پرهیز کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today