ایرنا/ رئیس اداره میراث فرهنگی خلخال گفت: این شهرستان امروز از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب میزبان جشنواره گل محمدی در روستای کلستان سفلی از توابع بخش مرکزی است.

علی درویشی، رئیس اداره میراث فرهنگی خلخال هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی تولیدات کشاورزی و صنایع دستی دستبافت هنرمندان و معرفی جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی خلخال ذکر کرد و گفت: علاوه بر نمایش و فروش گل محمدی به عنوان محصول کشاورزی برند خلخال، نمایش و فروش انواع گیاهان دارویی در این جشنواره مدنظر قرار گرفته و برنامه‌های جنبی از جمله راه‌اندازی غرفه محصولات صنایع غذایی، صنایع دستی و ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفته شده است.
مدیر جهاد کشاورزی خلخال هم در این خصوص اظهار کرد: برای معرفی گل محمدی تولید این شهرستان به عنوان برند محصولات کشاورزی و تجاری‌سازی آن با برگزاری جشنواره‌های مختلف و عرضه گل محمدی تولید خلخال در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی تلاش می شود.
محمد شادخاطر با بیان اینکه امسال تاکنون بیش از ۱۵۰ تن گل محمدی در این منطقه برداشت و روانه بازار مصرف شده است، افزود: با توجه به فراوانی محصول گل محمدی و بارش‌های مناسب بهار امسال پیش‌بینی می‌شود که تا پایان فصل برداشت، بیش از ۳۳۰ تن گل محمدی مرغوب برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی خلخال بیان کرد: با ترویج کشت و پرورش گل محمدی در بین کشاورزان منطقه و توسعه کشت این محصول در اراضی دیم، در آینده نزدیک خلخال به قطب تولید این محصول با ارزش کشاورزی در استان اردبیل تبدیل می‌شود.
شادخاطر اضافه کرد: امسال با اختصاص بخشی از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت گل محمدی، سطح زبرکشت آن به ۱۸۵ هکتار افزایش یافته است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today