مهر/ مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: نقاط حادثه خیز محور ایلام-مهران تا اربعین حذف می شوند.

عبدالله بهادری، مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در بازدید از پروژه‌های راهسازی استان اظهار کرد: طرح‌های بزرگی در بخش توسعه راههای استان در دست اجرا است و هم اکنون روند اجرای این طرح‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارد و تأمین اعتبار به موقع می‌تواند این روند رو به رشد را تثبیت نموده و شتاب ببخشد و در کنار تکمیل این طرح‌ها پروژه‌های جدیدی نیز تعریف و اجرایی گردد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به در پیش بودن اربعین و اهمیت محور ارتباطی ایلام-مهران گفت: چند پروژه این محور تا اربعین تکمیل خواهد شد و سایر پروژه‌ها نیز برای عبور اضطراری اربعین آماده می‌شود.
وی بیان کرد: از ایلام به سمت مهران تونل کیلومتر ۵ به طول ۸۴۰ متر در دست احداث است که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده و هم اکنون پیمانکار مشغول ترانشه برداری مسیر رفت و برگشت این تونل برای عبور اضطراری در ایام اربعین است.
بهادری افزود: مسیر بعد از تونل کیلومتر ۵ تا تونل دوم راه کربلا به علاوه پل بزرگ این مسیر تا اربعین به صورت چهار خطه آماده خواهد شد وپیمانکار در تونل دوم راه کربلا نیز مشغول عملیات لاینینگ است و قطعاً این تونل و مسیر ورودی و خروجی آن برای عبور اضطراری اربعین آماده می‌شود.
وی در ادامه مسیر به پروژه راهسازی منطقه ماربره اشاره کرد و افزود: در این قسمت از مسیر باشرایط متفاوتی از نظر زمین شناسی مواجه هستیم، برای مهار رانش زمین در این منطقه و احداث جاده که طول آن ۲ کیلومتر هست اخیراً قرارداد منعقد شده و پیمانکار مشغول عملیات راهسازی شده و این قطعه با وجود طول کم پروژه پر هزینه و زمان بر خواهد بود اما برای اربعین امسال تلاش خواهد شد تا احداث این قطعه مانعی برای ترافیک اربعین ایجاد نکند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: ۶ کیلومتر باقیمانده از تقاطع ماربره تا سه راهی صالح آباد نیز تا اربعین به صورت بزرگراه تکمیل و به زیر بار ترافیک خواهد رفت.
وی به تقاطع غیر همسطح صالح آباد نیز اشاره کرد و افزود: این تقاطع در حال تکمیل شدن است، موانعی از قبیل جابه جایی مسیر انتقال برق و معارضین محلی داشت که این موانع در حال رفع است، مسیر زیر گذر آن قطعاً تا اربعین آماده خواهد شد.
مدیرکل راه وشهرسازی استان درخصوص ادامه مسیرگفت: ۲۰ کیلومتر از محور ایلام-مهران هم اکنون در دست اجرای لایه دوم آسفالت است و تا اربعین سال جاری نقاط پر حادثه و پیچ‌های خطرناک منطقه کنجانچم نیز با بهره برداری از پل بزرگ کیلومتر ۵۶ حذف خواهد شد و ۵ کیلومتر از بزرگراه مهران تا پایانه مرزی نیز تا اربعین شش خطه می‌شود.
بهادری مسیر برگشت بزرگراه ایلام-مهران در منطقه کنجانچم را آخرین قطعه این بزرگراه خواند و افزود: عمده عملیات خاکی و احداث پل‌های بزرگ این مسیر به پایان رسیده و اخیراً قرارداد جدید با پیمانکار دیگر علاوه بر پیمانکار قبلی جهت تکمیل آن منعقد شده است، تکمیل قطعه ۷ کیلومتری برگشت بزرگراه ایلام- مهران در منطقه کنجانچم با توجه به احداث پل‌های زیاد و ادامه عملیات ترانشه برداری تا سال آینده ادامه خواهد داشت، اما مسیر رفت در این منطقه اصلاح و بهسازی شده و برای ایام اربعین مشکل خاصی به جهت ترافیک نخواهد داشت.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/