ایرنا/ روانشناس کلینیک بیماری های رفتاری مرکز بهداشت شهرستان قزوین گفت: کودکان کار قزوینی علیه بیماری هایی چون اچ آی وی، ایدز و هپاتیت مورد پایش و آزمایش قرار می گیرند.

مریم اسفندیاری، روانشناس کلینیک بیماری های رفتاری مرکز بهداشت شهرستان قزوین اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات کلینیک بیماری‌های رفتاری، انجام آزمایش سریع رپید تست «اچ آی وی» و هپاتیت برای گروه های پُرخطر است.
وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته بین کلینیک مشاوره بیماری های رفتاری این مرکز با سازمان بهزیستی شهرستان قزوین، تاکنون برای ۲۰ تَن از کودکان در سنین شش تا ۱۱ ساله آزمایش رپید تست اچ آی وی، ایدز، هپاتیت و واکسیناسیون هپاتیت B انجام شده است.
این کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین گفت : خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از این بیماری تا به حال گزارش نشده است و همچنین آموزش های لازم در زمینه بیماری اچ ای وی و هپاتیت به کودکان کار داده شد.
اسفندیاری بیان کرد: مرکز مشاوره بیماری های رفتاری مراکزی است که قابلیت انجام خدمات آموزشی از جمله مشاوره، پیشگیری، مراقبت و درمان گروه های در معرض، پرخطر و افراد آلوده به بیماری را دارد و همچنین در برنامه های آموزشی عموم مردم جامعه می توانند شرکت کنند.
وی افزود: مهمترین خدماتی که این مرکز ارائه می دهد شامل آموزش و مشاوره ایدز، اچ آی وی، هپاتیت، آزمایش سریع اچ آی وی، خدمات کاهش آسیب، مراقبت و درمان بیماران ایدز، هپاتیت، مشاوره در زمینه مدیریت مواجهه شغلی و همکاری با مراکز مرتبط با سازمان بهزیستی است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today