ایرنا/ سرپرست اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار در 3 ماهه نخست امسال بیش‌ از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

ناصر روانبخش، سرپرست اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، با اشاره به رشد بیش از 40 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار در 3 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: تخلیه و انتقال کالاهای اساسی نیز در مدت مشابه رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.
وی گفت: در راستای استفاده از ظرفیت‌های بندر چابهار و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار رشد خوبی داشته و نشان از رونق بیشتر پس از افتتاح است.
روانبخش ادامه داد: بیشترین سهم واردات کالاهای اساسی از بندر چابهار در طی این مدت متعلق به گندم و برنج بوده و تخلیه گندم از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به سال قبل بیش از ۲ برابر رشد داشته است.
وی گفت: افزایش مستمر عملیات تخلیه و بارگیری کالای غیر نفتی طی سال‌های گذشته و ابتدای سال جاری از طریق بندر چابهار اتفاق افتاده و در بهار امسال نسبت به سال گذشته ۷۴ درصد رشد داشته است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today