تسنیم/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از مبارزه جدی و بی‌امان دستگاه قضایی با زمین‌خواران خبر داد و گفت: در سال گذشته میزان اراضی رفع تصرف شده توسط دستگاه قضا نسبت به سال قبل‌تر در استان ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از پیگیری حقوق عامه در استان کردستان خبر داد و اظهار کرد: حقوق عامه ممکن است شاکی خاصی نداشته باشد، بنابراین یکی از سیاست‌های دستگاه قضا حمایت از اقشار و طبقات آسیب‌پذیر همچون اطفال و کودکان کار است.
وی از تشکیل پرونده سرپرستی و نظارت بر افراد تحت پوشش بهزیستی و سالمندان در استان خبر داد و افزود: این مهم در گذشته مغفول مانده بود که اکنون در اولویت دستگاه قضا کردستان قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با تأکید بر اینکه نباید هیچ کودک کاری به اجبار به‌کار گرفته شود، تصریح کرد: به صورت مفصل در این حوزه برنامه داشته و از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق عامه و تحقق عدالت دریغ نخواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق عامّه و حفظ بیت‌المال جزو وظایف ذاتی قوه قضائیه است، گفت: استان کردستان موقوفات زیادی داشته و هدفمان حفظ این ظرفیت‌ها و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها و موقوفه‌خواری و مقابله جدی با موقوفه‌خواران است.
جباری از احیای موقوفات مغفول مانده در استان خبر داد و بیان کرد: صیانت از اراضی ملی، منابع‌طبیعی و دولتی از دیگر برنامه‌های اولویت‌دارمان در کردستان بوده و در سال گذشته میزان اراضی رفع تصرف شده نسبت به سال گذشته 400 درصد رشد داشت که در سال‌جاری نیز این روند به‌ جد ادامه خواهد داشت.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از تشکیل قرارگاه جهادی به منظور حفظ اراضی ملی و دولتی با همراهی مردم خبر داد و یادآور شد: در سال‌ جاری مبارزه با زمین‌خواران جدی و بی‌امان خواهد بود و در همین راستا از همه ظرفیت‌ها و اقشار مختلف جامعه برای تحقق این مهم استفاده کرده و از امام جمعه سنندج و علمای این دیار نیز انتظار کمک در جهت تحقق اهداف پیش تعیین شده این حوزه خواهیم داشت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online