ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: با توجه به اهمیت تاریخی بافت بقاع متبرکه استان، هرگونه تخریب در این محدوده ها ممنوع است.

فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اظهار کرد: البرز دارای ۸۲ امامزاده با بنای تاریخی است که ثبت ملی شده اند و اجازه نمی دهیم هیچ سازمانی برای اقدامات توسعه ای به تخریب بناهای تاریخی امامزادگان بپردازد.
وی اظهار کرد: بنای  امامزادگان علاوه بر ارزش معنوی از ارزش معماری تاریخی برخوردار بوده بنابراین باید به عنوان متولی حافظ این میراث باشیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی البرز افزود: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم سازمانی برای توسعه محوطه یا افزودن تاسیسات به ساختمان به تخریب بافت تاریخی امامزادگان بپردازد. این آثار ثبت ملی شده اند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس امامزاده‌ها با بنای تاریخی در  اداره کل میراث فرهنکی البرز گفت: نمایشگاه عکس امامزادگان با بنای تاریخی در محل اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در سالن اجتماعات از یک تیر به مدت یک هفته برپاست. شهروندان و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت هشن صبح تا یک بعدازظهر از این نمایشگاه بازدید کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی فزود: امامزاده‌های استان از نظر تنوع بنا و نوع مصالح استفاده شده بی نظیرهستند و نوع عکاسی این مجموعه عکس نیز بسیار دیدنی است. بنابراین برای حفظ و مرمت این امامزادگان کمیته بقاع متبرکه در سازمان تشکیل شد که به پیگیری، نظارت و بررسی امامزاده‌های استان که دارای بنای تاریخی هستند، می‌پردازد.
محمدی با بیان اینکه در زمان حاضر بقعه های متبرکه امامزاده احمد(ع) و محمود(ع) ماهدشت به دلیل اینکه بنا از بین رفته در اولویت مرمت قرار دارند، اظهار کرد: مجوز بازسازی از وزارت میراث فرهنگی دریافت شده و نامه به اوقاف تحویل داده شده است. اگر تأمین اعتبار مرمت این بناها از سوی اداره کل اوقاف استان صورت بگیرد به زودی کار مرمت این بناها آغاز می‌شود.
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عکس امامزادگان در البرز بیان کرد: پس از این نمایشگاه به احتمال در همه شهرستان‌های استان نیز نمایشگاه عکس امامزادگان تاریخی استان را برگزار خواهیم کرد. 

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday