فارس/ معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: چند روز پیش مسیر انتقال آب از سامان به شهرکرد تست و لوله‌های انتقال شست‌وشو داده شد و به دنبال آن مقداری از آب وارد مدار و باعث کاهش کیفیت آب در منظریه شد.

به دنبال ارسال پیامی از سوی مخاطبان این رسانه مبنی بر کاهش کیفیت آب در شهرک منظریه، خبرنگار ما این موضوع را از مسئولان مربوطه در شرکت آب و فاضلاب استان پیگیری کرده است.
محمودی، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: به منظور تأمین آب شهرکرد طرح اضطراری انتقال آب از تصفیه‌خانه آب سامان در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: این تصفیه‌خانه یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تصفیه آب در استان و کشور است و با بهترین تکنولوژی آب با کیفیتی را تولید می‌کند.
محمودی اضافه کرد: چند روز پیش مسیر انتقال آب از سامان تست و لوله‌های انتقال شست‌وشو داده شد و به دنبال آن مقداری از آب وارد مدار شد و باعث کاهش کیفیت آب در منظریه شد.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری توضیح داد: هنوز آب این خط وارد مدار نشده است و به محض اینکه آب وارد مخازن شد دستور قطع جریان آب صادر و شبکه شست‌وشو داده شد.

خط لوله سامان به شهرکرد هنوز وارد مدار آبرسانی نشده است
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر آب این خط لوله وارد مدار آب‌رسانی شهرکرد نشده و صرفا عملیات تِست انجام شده است.
وی افزود: به دلیل همین گزارشات فعلا آب در حال پمپاژ است تا خط لوله و مخازن شست‌وشو داده شود و در صورت نیاز وصل خواهد شد.
محمودی عنوان کرد: هم‌اکنون آب منظریه از طریق خط لوله کوهرنگ و شبکه آب شهرکرد تأمین می‌شود و این آبی که قرار است از سامان به شهرکرد منتقل شود فقط مختص منظریه نیست و برای کل شهرکرد استفاده می‌شود.
وی اظهار داشت: در زمانی که در شهرکرد کمبود آب داشته باشیم آب این خط لوله به شبکه‌ آب‌رسانی کل شهر متصل می‌شود.

ارسال نمونه آب برای انجام آزمایشات لازم
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری ادامه داد: نمونه آب این خط برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی ارسال شده است و در این زمینه هیچ‌گونه مشکلی گزارش نشده است.
وی گفت: همچنان مصرف آب در شهرکرد بالا است و اگر به همین شکل ادامه داشته باشد قطعا در روزهای آینده تدابیری نظیر مدیریت مصرف، کاهش فشار آب و جمع‌آوری انشعابات پُرمصرف در دستور کار قرار می‌گیرد و در مرحله آخر و در صورت وجود کمبود آب شهرکرد از طریق تصفیه‌خانه سامان تأمین می‌شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday