فارس/ مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: مشکل کم‌آبی بیشتر در شهرستان‌های بهشهر، گلوگاه، ساری، میاندورود، آمل و محمودآباد ملموس‌تر است که تقسیم و توزیع آب درحال مدیریت این مهم هستیم.

جواد طوسی، مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای مازندران درباره آخرین وضعیت منابع آبی استان، اظهار کرد: باتوجه به رهاسازی آب از سدهای استان در شالیزارها از ابتدای اردیبهشت ماه امسال، درحال حاضر میزان پرشدگی سدهای استان  ۴۵درصد است.
وی افزود: موضوع مهم اینکه سد گلورد به‌طور کامل به بهره‌برداری نرسید و شاهد مشکلاتی در پایین‌دست این سد هستیم.
این مسئول بیان کرد: موضوع مهم دیگر تنش آبی در پایین دست سد شهیدرجایی  بوده که نیاز است همکاری کاملی با طرح توزیع آب در منطقه صورت گیرد.
این مسؤول تصریح کرد: در حوزه پایین‌دست سد هراز نیز باتوجه به کاهش آورد رودخانه‌ای و نبود ذخایر برفی بالادست در شهرستان محمودآباد شاهد تنش کم آبی هستیم که همکاران با بحث نوبت‌بندی آب درحال مدیریت هستند.
طوسی با اعلام اینکه همچنین ۳۶درصد از حجم آب در آب‌بندان‌های مازندران مصرف شد، اضافه کرد: درحال حاضر شرایط مناسبی داریم که امیدواریم با تغییرات بارش‌ها، کمک مردم و صرفه‌جویی، سال زراعی را به خوبی پشت سد بگذاریم.
وی در پایان گفت: مشکل کم‌آبی بیشتر در شهرستان‌های بهشهر، گلوگاه، ساری، میاندورود، آمل و محمودآباد ملموس‌تر است که تقسیم و توزیع آب درحال مدیریت این مهم هستیم.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today