باشگاه خبرنگاران/ وزیر آموزش و پرورش پنجشنبه در سفر به استان فارس، دیداری با نماینده ولی فقیه در فارس داشت که طی آن، امام جمعه شیراز اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را با هدف تکریم فرهنگیان خواستار شد.

یوسف نوری، وزیر آموزش وپرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اظهار کرد: جایگاه نماینده مقام معظم رهبری در استان ها، جایگاه ویژه‌ای است و راهبری هیات اندیشه ورز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در استان از سوی آن ها، اثرات بسیار خوب و با برکتی برای آموزش و پرورش دارد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش ما حرکت آموزش و پرورش بر مدار آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام است که آموزش و پرورش باید خود را به صورت یک نظام تعلیم و تربیت اسلامی و انقلابی، به معنای واقعی نشان دهد.
او گفت: آموزش و پرورش ما باید از الگوی خاص خود استفاده کند و این مهم در سند تحول بنیادین مطرح شده و نظام تعلیم و تربیت با اکسیر انقلاب اسلامی است که نظام متفاوتی خواهد بود.
نوری گفت: برای اینکه چرخه آبادانی و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت حاصل شود، باید به دور از الگو برداری و اقتباس گری از نظام‌های دیگر، در مسیر اجرای سند تحول و اسناد بالادستی آموزش و پرورش پیش برویم و الگوی خاص خود را داشته باشیم، لذا تصمیم داریم تا این کار را با توجه به آموزه‌های دینی انجام دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امام جمعه محترم شیراز نیز در جلسه خبرگان بر اجرای سند تحول بنیادین تاکید داشتند که نشان از توجه ایشان به آموزش و پرورش است.
عسکری ادامه داد: از برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در فارس رونمایی شد که هشت سرفصل در این برش به اموزش و پرورش فارس اختصاص داده شده است.
او گفت: هشت برنامه تعیین شده برای آموزش و پرورش در برش استانی نقشه مهندسی کشور تدوین شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: قرارگاه درون سازمانی و برون سازمانی سند تحول بنیادین در فارس راه اندازی شده است که رییس قرارگاه برون سازمانی نماینده ولی فقیه در فارس و نائب رئیس آن استاندار فارس است.
عسکری گفت: هفته گذشته جلسه روسای آموزش و پرورش فارس با ائمه جمعه استان برگزار شد تا همکاری نزدیک تری بین آموزش و پرورش و ائمه جمعه برقرار شود.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online