باشگاه خبرنگاران/ اهالی روستای ازداران شهرستان مینودشت چند سالی است که بامشکلات کم آبی مواجه هستند.

اکبری یکی از اهالی روستا در این باره اظهار کرد: مردم این روستا بعد از باز کردن شیر آب به جای آب، هوا از لوله‌ها دریافت می‌کنند و تنها زمانی که بارش باران وجود داشته باشد آب وارد این لوله‌ها می‌شود.
او با گلایه از گل آلود بودن آب این روستا گفت: تابستان و پاییز آب نداریم و زمان‌هایی هم که آب داریم گل آلود است.
در ۷ کیلومتری روستای ازداران چشمه‌ای وجود دارد که شرکت آب و فاضلاب قصد دارد با اجرای طرح لوله کشی آب این چشمه را هم به روستا برساند تا مشکل کم آبی مردم برطرف شود، اما چند سالی است این طرح به تعویق افتاده است.
ممشلی یکی دیگر از اهالی روستا در این باره گفت: مسئولان به ما گفته اند استقبال نکردن از مناقصه علت عقب افتادن اجرای طرح لوله کشی آب از چشمه به روستا است و این سوال وجود دارد که اگر سال‌های طولانی کسی از این مناقصه استقبال نکرد تکلیف ما چه می‌شود.
ممشلی می‌گوید: من به مسئولان پیشنهاد می‌دهم این هفت کیلومتر فاصله از چشمه تا روستا را به ۴ کیلومتر کاهش دهند و بودجه لوله گذاری را برای این مسافت هزینه کنند چراکه ما در جنگل مخزنی داریم و اگر آب چشمه به این مخزن برسد مشکل حل می‌شود.
او گفت: برای کار کنده کاری و لوله گذاری مردم روستا پای کار هستند و برای تحقق این موضوع به مسئولان کمک می‌کنند.
تختی رئیس آب و فاضلاب شهرستان مینودشت در این باره گفت: روستای ازداران شامل ۶۷ اشتراک و دو و نیم کیلومتر شبکه آبرسانی است.
او گفت: دو مخزن ۳۰ و ۲۰ متر مکعبی در این روستا وجود دارد که هر کدام وظیفه تامین آب نیمی از جمعیت روستا را بر عهده دارند.
تختی علت مشکلات آبی در این روستا را کمبود بارش‌ها در سال گذشته عنوان کرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته کم بارش‌تر بوده و انتظار داریم آبدهی چشمه‌ها از چند روز آینده کاهش پیدا می‌کند.
او‌ گفت: در هفت کیلومتری این روستا چشمه‌ای وجود دارد که در سنوات گذشته بهسازی آن انجام شده است و برای رساندن آب آن به روستا نیازمند ۷ هزار و ۳۰۰ متر لوله هستیم.
تختی می‌گوید: مناقصه مربوط به تهیه لوله‌های مورد نیاز برای انتقال آب این چشمه در سه مرحله با مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان انجام شده است، اما تاکنون به دلیل مشکلات اقتصادی استقبالی از آن نشده است.
او گفت: برای استقبال از مناقصه اعتبار این طرح تا را یک میلیارد تومان افزایش داده ایم تا با گرفتن مجوز درسه مرحله انجام شود.
تختی درباره کیفیت آب فعلی روستای ازداران و گلایه‌های اهالی از گل آلود بودن آب گفت: در حال حاضر مردم از چشمه سابق استفاده می‌کنند و ما کیفیت آب را تضمین می‌کنیم، چون به صورت روزانه کلرزنی می‌شود.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today