صدا و سیما/ فرمانده مرزبانی فراجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف بیش از یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده مرزبانی فراجا اظهار کرد: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در سرحدات کشورمان، مرزداران هنگ مرزی سیرکان از فعالیت یک باند قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، انهدام این باند و کشف محموله موادمخدر در دستورکار مرزبانان قرار گرفت.
وی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، مسیر‌های تردد قاچاقچیان و زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص و در راستای مقابله با سوداگران مرگ چندین تیم پوششی و عملیاتی از مرزداران هنگ مرزی سیرکان با اجرای طرح مهار، منطقه موردنظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله بزرگ موادمخدر را کشف کنند.
سردار گودرزی تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را به وسیله 4 دستگاه خودرو وارد کشور کنند، زمانی که خود را در کمین و محاصره ماموران دیدند، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کرده که ماموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو‌های حامل موادمخدر از محل متواری شدند.
وی خاطرنشان کرد: مرزداران هنگ مرزی سیرکان در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف چهار دستگاه خودرو، مقدار یک تن و ۵۳۰ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را کشف کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today