ایسنا/ معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه سهمیه تخصیصی مصرف برق به استان کردستان به صورت میانگین ۴۵۸ مگاوات است، گفت: بیشترین رکورد ثبت شده مصرف برق در سه ماه ابتدای سال جاری برابر با ۵۰۱ مگاوات بوده است.

سیدمحمد فتحی، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کردستاند با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به روزهای گرم سال روند مصرف برق در کشور و به تبع آن در استان افزایش می یابد، اظهار کرد: سقف پیک مصرف بار که شرکت توانیر برای استان کردستان در نظر گرفته، به طور متوسط ۴۵۸ مگاوات است که در همین راستا این شرکت در تلاش است تا با برنامه ریزی های مدون و با همکاری سازمان ها، ادارات، مراکز نظامی و انتظامی و همچنین همراهی بخش های خانگی، کشاورزی و صنایع مصرف برق مدیریت شود تا میزان مصرف استان برابر با میزان تعیین شده باشد.
وی اوج مصرف میزان برق را بین ساعات ۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴ اعلام کرد و گفت: تاکنون هیچگونه خاموشی با برنامه ای در سطح استان کردستان اعمال نشده و تنها جهت مدیریت بار در شبکه به صورت برنامه ای و نقطه ای خاموشی هایی در بخش‌های صنایع و کشاورزی در قالب تفاهم نامه انجام می شود.
فتحی افزود: بیشترین میزان برق مصرف شده در سه ماه نخست امسال از مرز ۵۰۱ مگاوات عبور کرده است که در طی چند سال اخیر این میزان مصرف در این ایام از سال در استان کردستان بی سابقه بوده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه متوسط میزان مصرف برق در طول شبانه روز به صورت پله ای در حال تغییر است، افزود: علاوه بر اقدامات فنی صورت گرفته، در حوزه فرهنگ سازی نیز بایستی تلاش های لازم برای کاهش میزان مصرف برق علل الخصوص در پیک بار صورت گیرد.
وی با تاکید براینکه مصرف زیاد برق باعث می شود تا میزان بارگیری از تجهیزات شبکه افزایش یابد، افزود: این موضوع باعث آسیب به تجهیزات شده و در نتیجه منجر به بروز خاموشی‌های ناخواسته و بدون برنامه در سطح استان می شود.
فتحی یادآور شد: لذا ضروریست جهت تامین برق مطمئن و پایداری  برای مراکزحساس وحیاتی و بخش های خانگی و صنایع، با همکاری و همراهی دستگاه ها و مراکزی که دارای مولدهای خودتامین(دیزل ژنراتور) هستند مدیریت بار به نحو احسن در سطح استان اجرایی شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online