ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته شاهد وزش باد شدید در نقاط مختلف استان بودیم که بیشترین سرعت آن در شهر کامیاران به ۶۸ کیلومتر بر ساعت رسید.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: سرعت وزش باد در شهرهای قروه، هزارکانیان و بابارشانی نیز ۶۴ کیلومتر بر ساعت، دهگلان ۶۱، سقز و زرینه ۵۸، سروآباد و بانه ۵۴، بیجار ۴۰ و سنندج ۲۹ کیلومتر بر ساعت در شبانه روز گذشته بود.
وی افزود: وزش باد طی چند روز آینده در استان نیز ادامه دارد اما سرعت آن همچون شبانه روز گذشته قابل ملاحظه نیست.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: از روز گذشته شاهد گرد و غبار کشورهای همسایه در استان هستیم که انتظار داریم میزان آن از بعدازظهر امروز کاهش یابد و از روز جمعه کیفیت هوا به حالت عادی خود بازگردد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز شاهد کاهش دمای هوای استان بودیم، افزود: از فردا تا هفته آینده دمای هوا روند افزایشی دارد و پیش بینی می شود به طور میانگین تا پنج درجه سانتی گراد دما افزایش یابد.
پناهی یادآور شد: در شبانه‌ روز گذشته شهر بابارشانی بیجار با دمای هفت درجه خُنک‌ترین نقطه و روستای سلین در سروآباد با دمای ۳۷ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بودند، دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین ۱۵ و ۳۵ درجه سانتی گراد گزارش شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online