صدا و سیما/ مسئول روابط عمومی شهردار یاسوج گفت: نصب بنرهای ترحیم علاوه بر آزردگی روحی مردم و تضییع حقوق شهروندان است.

هاشم یوسفی، مسئول روابط عمومی شهردای یاسوج گفت: نصب بنرهای ترحیم در خیابان ها و معابر شهر مدت‌ها است به فرهنگی نادرست تبدیل شده است.
وی افزود: برخی خانواده‌ها پس از فوت بستگان، تصاویر اموات را روی بنر چاپ و با داربست در معابر و خیابان‌ها نصب می‌کنند که در بعضی از موارد نصب غیراصولی داربست در جداول و پیاده‌روها باعث مشکلاتی برای شهروندان و کسبه می‌شود.
یوسفی ادامه داد: طبق آموزه‌های دینی و اخلاقی و با توجه به سفارش بزرگان و علما، چاپ بنر و بردن دسته‌گل برای مراسم عزاداری خیراتی به میت نمی‌رساند؛ در صورتی که با صرف جویی در این قبیل هزینه‌ها می‌توان گره از کار مشکل فردی برطرف کرد که صد البته ثواب آن بیشتر به میت می‌رسد.
مسئول روابط عمومی شهردای یاسوج یادآور شد: بازخورد چنین تصاویری، رواج پدیده غم و اندوه و افسردگی اجتماعی در سطح جامعه است و این درحالی است که مردم باوجود مشکلات موجود بیش از هر زمان دیگری به امید و نشاط اجتماعی نیاز دارند.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری در جمع آوری بنرهای ترحیم مصمم است، اضافه کرد: نصب هر گونه تصاویر، اعلامیه ترحیم اموات به صورت بنر در سطح شهر یاسوج ممنوع است و در صورت مشاهده جمع آوری می شود.
ورودی شهر باید معرف منظر و زیبایی های شهر و یا مکان های فرهنگیِ معرف ارزش ها و هویت استان باشد، اما این مکان ها تبدیل به پوسترهای ترحیم شده است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today