فارس/ مدیر فرودگاه همدان گفت: نخستین پرواز زائران حج تمتع چهارم تیرماه از همدان به فرودگاه جده انجام خواهد شد.

علی‌اصغر جهانگیری مدیر فرودگاه همدان از آغاز اعزام زائران حج تمتع از روز شنبه ۴ تیرماه خبر داد و اظهار کرد: شنبه نخستین پرواز زائران حج تمتع از همدان به جده انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه زائران از همدان طی سه روز به عربستان اعزام خواهند شد گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ زائر همدان و کردستان که ۸۱۰ نفر همدانی و مابقی کردستانی است، به عربستان اعزام می‌شوند.
وی با بیان اینکه همه مقدمات پرواز انجام شده است گفت: روز شنبه ۳ پرواز در ساعات ۵:۵۰ دقیقه صبح، ۱۴:۵۰ ظهر و ۲۳:۵۰ شامگاه، روز یکشنبه دو پرواز در ساعات ۱۱ صبح و ۲۱ شب و روز دوشنبه یک پرواز در ساعت ۶:۳۵ صبح به جده انجام خواهد شد.
مدیر فرودگاه همدان با اشاره به اینکه در مجموع ۶ پرواز و در هر پرواز ۲۱۵ زائر حج تمتع اعزام خواهند شد بیان کرد: تمهیدات لازم برای زائران حج کردستانی که نیاز به احرام و دوش قبل از اعزام دارند، دیده شده و مشکلی در این زمینه نیست.
وی در خصوص مشکل شلوغی و ازدحام در بدرقه زائران نیز گفت: بیشترین مشکل در استقبال است زیرا برای بدرقه زائران کردستان و شهرستان‌های همدان با اتوبوس به فرودگاه منتقل می‌شوند هر چند تدابیر لازم برای همدانی اندیشیده شده است.
جهانگیری در خصوص زمان برگشت زائران نیز افزود: زمان دقیق برگشت هنوز مشخص نیست اما احتمالا حدود ۳۱ تیر و یکم مردادماه زمان بازگشت زائران خواهد بود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today