باشگاه خبرنگاران/ معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: اتصال خط لوله اضطراری به جریان آب شهرکرد علت کاهش کیفیت آن در منطقه منظریه بود.

مراد محمودی، معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: به منظور تأمین آب در شهرکرد طرح اضطراری انتقال آب از تصفیه‌خانه سامان در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: این تصفیه‌خانه یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تصفیه آب در چهارمحال و بختیاری و کشور است و با بهترین تکنولوژی آب باکیفیتی را تولید می‌کند.
محمودی عنوان کرد: چند روز پیش مسیر انتقال آب از سامان آزمایش و لوله‌های انتقال شست‌وشو داده شد و به دنبال آن مقداری از آب وارد مدار و باعث کاهش کیفیت آب در منظریه شد.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هنوز آب این خط وارد مدار نشده است و به محض اینکه آب وارد مخازن شد دستور قطع جریان آب صادر و شبکه شست‌وشو داده شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر آب این خط لوله وارد مدار آب‌رسانی شهرکرد نشده و صرفا عملیات آزمایش انجام شده است.
محمودی عنوان کرد: به دلیل همین گزارشات فعلا آب در حال پمپاژ است تا خط لوله و مخازن شست‌وشو داده شود و در صورت نیاز وصل خواهد شد.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هم‌اکنون آب منظریه از طریق خط لوله کوهرنگ و شبکه آب شهرکرد تأمین می‌شود و این آبی که قرار است از شهرستان‌های سامان به شهرکرد منتقل شود فقط مختص منظریه نیست و برای کل شهرکرد استفاده می‌شود.
وی افزود: در زمانی که در شهرکرد کمبود آب داشته باشیم آب این خط لوله به شبکه آب‌رسانی کل شهر متصل می‌شود.
محمودی گفت: نمونه آب این خط برای انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی ارسال شده است و در این زمینه هیچ‌گونه مشکلی گزارش نشده است.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری بیان کرد: همچنان مصرف آب در شهرکرد بالا است و اگر به همین شکل ادامه داشته باشد در روز‌های آینده تدابیری نظیر مدیریت مصرف، کاهش فشار آب و جمع‌آوری انشعابات پُرمصرف در دستور کار قرار می‌گیرد و در مرحله آخر و در صورت وجود کمبود آب شهرکرد از طریق تصفیه‌خانه سامان تأمین می‌شود.
وی افزود: چند روز پیش مسیر انتقال آب از سامان به شهرکرد آزمایش و لوله‌های انتقال شست‌وشو داده شد و به دنبال آن کیفیت آب در منطقه منظریه کاهش یافت.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday