ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: سهم اعتبارات استان از بودجه امسال نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته است و از این لحظ در رتبه ۱۵ کشور قرار دارد.

ارسلان ازهاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با دستور کار ابلاغ اعتبارات هزینه ای به شهرستان های استان، اظهار کرد: رتبه کردستان از سهم بودجه امسال در بحث اعتبارات هزینه ای ۱۶، تملک دارای سرمایه ای ۱۱، اعتباران اختصاصی دستگاه ها اجرایی ۲۲ و در مجموع ۱۵ کشور است.
وی اضافه کرد: امسال سهم استان از بودجه ۲۶ هزار میلیارد ریال است که ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبارت تملک دارای و سرمایه ای، ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبارات اختصاصی برخی دستگاه ها و یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال نیز اعتبارات هزینه ای است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان یادآور شد: اعتبارات هزینه ای استان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد، تملک دارایی ۲۷ درصد، اختصاصی دستگاه ها ۲۵ درصد و در مجموع ۲۷ درصد افزایش نشان می دهد.
ازهاری بر لزوم تخصیص اعتبارات با توجه به نیازها و اولویت ها در شهرستان ها تاکید کرد و افزود: باید از مجموع اعتبارات سهم استان، ۱۰ درصد به شرکت های دانش بنیان و پنج تا هشت درصد برای اجرای طرح های هادی، ۲۰ درصد کمک های فنی و اعتباری برای رونق تولید و پنج درصد به صندوق حمایت از کشاورزی اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه اعتبارات بازارچه های مرزی نیز به تفکیک شهرستان ها ابلاغ می شود، اضافه کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استفاده از سایر منابع به ویژه در مورد طرح های شرکت های دولتی و نهادهای عمومی عیردولتی در دستور کار است.  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: طبق دستورالعمل ابلاغی در قانون بودجه امسال، پروژه‌های جدید بر اساس شرایطی که دارد باید دو یا سه سال به پایان برسد.
ازهاری گفت: باید مدت زمان اجرای پروژه های جدید با اعتبار کمتر یا پنج برابر حد نصاب معاملات حداکثر دو سال و طرح های با بیش از پنج برابر حد نصاب معاملات، ظرف سه سال باشد.
وی با بیان اینکه تعریف پروژه های جدید باید توجیه اقتصادی و مجوز ماده ۲۳ قانون بودجه داشته باشد، افزود: دستگاه های اجرایی، جز به ضرورت و با تعیین منابع مالی و داشتن مجوز ماده ۲۳، مجاز به شروع پروژه جدید نیستند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به پرداخت هشت هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال حقوق دولتی توسط معادن استان در سال گذشته، افزود: امیدواریم سهم بیشتری از حقوق دولتی معادن به استان برای انجام کارهای زیربنایی برگردد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online