فارس/ فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف ۱۲۵ دستگاه تلویزیون خارجی قاچاق به ارزش بیش از ۳۴ میلیارد ریال در عملیات توقیف یک دستگاه کامیون در اراک خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی در پی اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی خود از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق از طریق محورهای مواصلاتی استان مرکزی به مقصد تهران مطلع شدند. 
وی افزود: با حضور مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در محور و تشدید کنترل خودروهای عبوری کامیون مورد نظر شناسایی و در عملیاتی متوقف شد. 
فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بازرسی از کامیون توقیفی ۱۲۵ دستگاه تلویزیون خارجی قاچاق به ارزش ۳۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کشف و یک نفر در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. 
مفخمی شهرستانی با بیان اینکه پلیس با تمام توان و جدیت با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله می‌کند افزود: سامانه تلفنی و پیامکی ۱۱۰ به‌ صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت درخواست‌های انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی هم استانی‌ها است.

وی همچنین گفت: در پی وصول یک فقره شکایت از سوی فردی مبنی بر سرقت از کارخانه تولیدی دوچرخه‌اش در استان تهران، بررسی موضوع به صورت تخصصی در اختیار تیمی از مأموران انتظامی شهرستان اراک قرار گرفت. 
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: سرانجام پس از تکمیل تحقیقات پلیس، سارقی سابقه‌دار در این زمینه شناسایی و با انجام عملیاتی هدفمند از سوی مأموران در هنگام فروش اموال سرقتی، توسط مأموران کلانتری ۱۲ رضوی در شهرستان اراک دستگیر شد. 
مفخمی شهرستانی با اشاره به تعیین ارزش ۲ میلیارد ریالی اموال سرقتی کشف شده از این سارق از سوی کارشناسان مربوطه افزود: این سارق در ادامه تحقیقات پلیسی با مشاهده مدارک و مستندات قانونی پلیس، در نهایت به سرقت از کارخانه شاکی در استان تهران اعتراف کرد. 
وی با تأکید بر رعایت هشدارهای پلیسی و دیگر نکات ایمنی در حفاظت از اماکن خصوصی از سوی شهروندان افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today