ایرنا/ نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان های کشور گفت: شهر اشنویه به عنوان پایتخت گیلاس ایران و شهر «نارشینیو» ژاپن به عنوان شهر شکوفه های گیلاس، خواهرخوانده اعلام می شوند.

ایرج سلیمان زاده، نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان های کشور در این باره اظهار کرد: این تصمیم براساس پیشنهاد اعضای شورای استان آذربایجان غربی به شورای عالی استان ها انجام گرفته و پس از تایید و طی مراحل قانونی در راستای اجرایی شدن آن اقدام خواهد شد. 
وی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه خواهرخواندگی روابط فرهنگی، آموزشی و سیاحتی دوجانبه بین این شهرها توسعه و تقویت خواهد یافت و جایگاه شهرستان اشنویه به عنوان پایتخت گیلاس ایران در زمینه شناساندن توانمندی ها و ظرفیت های موجود آن به ویژه در حوزه گردشگری افزایش می یابد.
وی تاکید کرد: اعلام خواهرخواندگی شهر اشنویه با شهر «چناران» خراسان رضوی نیز در دست اجراست.
پنجمین جشنواره سراسری گیلاس اشنویه پس از ۲ سال وقفه با برگزاری برنامه های متنوعی امروز در این شهرستان برگزار شد که شمار زیادی از گردشگران شهرهای مختلف استان در قالب تورهای گردشگری در آن حضور داشتند.
مردم آذربایجان غربی، شهر اشنویه را به باغات گیلاس می‌شناسند، با آغاز فصل برداشت گیلاس، این شهر همه ساله پذیرای میهمانان زیادی می‌شود که از دور و نزدیک برای خرید این میوه بهشتی و تماشای مناظر چشم نوازش به این شهر می‌آیند و با جعبه‌های پر از گیلاس و آلبالو به خانه‌های شان باز می‌گردند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today