تسنیم/ رئیس‌جمهور از ۱۱۹ مصوبه برای توسعه استان خراسان شمالی خبر داد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه در پایان سفر یک روزه خود به خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران خراسان شمالی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی قطب کشاورزی و دامداری است، اظهار کرد: با وجود اینکه خراسان شمالی قطب کشاورزی و دامداری است، اما متاسفانه زنجیره تولید در این استان تکمیل نیست. لذا باید اقداماتی در حوزه صنایع تبدیلی و صنایع لبنی در کنار کشاورزی و دامداری انجام شود تا زنجیره تولید کشاورزی و دامداری تکمیل شود.
رئیسی در ادامه با بیان اینکه دولت تضمین می‌کند خرید دام را به طور کامل انجام دهد، گفت: دولت این تضمین را به دامداران عزیز می‌دهد که خرید محصولات و دام‌ها را به طور کامل و تضمینی انجام دهد تا دامداران با دل آرام، کار دامداری خود را انجام دهند.
وی در ادامه با اشاره به بازدید صبح امروز از مجتمع پتروشیمی و با تاکید بر اینکه این مجتمع حتما باید توسعه پیدا کند و فاز دوم آن اجرا شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر مشکل کمبود آب در کشور و به تبع آن در خراسان شمالی و روستاهای اطراف آن داریم، باید از پساب استفاده شود و آب شرب و کشاورزی به صورت صحیح و در راستای جبران کمبود آب به چرخه مصرف مردم برگردد.
رئیس‌ جمهور با اشاره به تولیدات صنایع‌دستی در شهر و روستاهای خراسان شمالی توسط بانوان و با تاکید بر این که باید بازار دائمی عرضه تولیدات صنایع‌دستی در مرکز استان و به تبع آن در شهرستان‌های استان فعال شود، گفت: با توجه به اینکه خراسان شمالی محل عبور زائران است باید بازار دائمی برای عرضه محصولات صنایع دستی تولیدکنندگان این استان فراهم شود.
رئیسی در ادامه ضمن اشاره به 300 کیلومتر مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران با ترکمنستان، از طریق خراسان شمالی و با بیان اینکه بازارچه مرزی حتماً باید فعال شود، گفت: در سفر رئیس جمهور ترکمنستان به جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر انعقاد قراردادهای ملی، قراردادهای استانی نیز امضا شد تا مراودات جمهوری اسلامی با ترکمنستان از طریق خراسان شمالی رونق بگیرد.
وی در خصوص اعتبارات و مصوبات سفر هیئت دولت به خراسان شمالی، گفت: 119 مصوبه با اعتبارات بسیار بالا در جهت رشد استان و شاخص‌های خراسان شمالی مصوب شد که اگر این اعتبارات جذب شوند، اتفاقات خوبی در خراسان شمالی رقم خواهد خورد.
رئیس‌ جمهور با تاکید بر اینکه رفع بیکاری و اشتغال‌زایی جزو برنامه‌های محوری هیئت دولت است، خاطرنشان کرد: همانطور که برای ایجاد مسکن در خراسان شمالی اقدامات خوبی صورت گرفته است، بیکاری خراسان شمالی نیز جزو اولویت‌های دولت است؛ به طوری که بودجه سال جاری که نخستین بودجه دولت مردمی بود، بر اساس عدالت تخصیص یافته و هر استان بر اساس شاخص‌ها، ظرفیت‌ها و محرومیت‌های خود می‌تواند از بودجه کشور برخوردار شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today