فارس/ رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که مراحل نهایی خط انتقالی آب خلیج فارس به یزد در دست اقدام است، گفت: قرار است ظرف چند روز آینده، آب انتقالی خلیج فارس به‌صورت آب آشامیدنی به مخازن یزد منتقل شود.

عزیزالله سیفی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب و لزوم صرفه جویی در مصرف آب در استان با توجه شرایط خاص اقلیمی که شهر یزد دارد، اظهار کرد: عملیات نهایی انقال آب خلیج فارس به شهر یزد در حال انجام است و به‌زودی به‌صورت آب شرب در اختیار شهروندان عزیز یزدی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: آب انتقالی خلیج فارس قبلا هم وارد استان یزد شده بود اما به‌صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گرفت که قرار است ظرف چند روز آینده، آب انتقالی خلیج فارس بصورت آب آشامیدنی به مخازن یزد منتقل شود و به امید خدا می‌توان در تابستان که بارها در طی سالیان گذشته شاهد قطع یا افت فشار آب بودیم و شهروندان عزیز یزدی هم گلایه زیاد داشتند، کمتر شاهد این نارضایتی باشیم.
سیفی گفت: این اقدام نتیجه پیگیری‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام حمعه یزد، استاندار، نمایندگان مجلس، مسئولین شرکت آب منطقه ای، آبفا استان، شرکت چادرملو و سایر مسئولین مرتبط بوده که برای اولین بار آب خلیج فارس به صورت مصرف شرب به مخازن یزد وارد می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر یزد در پایان تصریح کرد: ورود آب آشامیدنی خلیج فارس به یزد، می‌تواند نوید خبر خوب برای شهروندان یزدی باشد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today