مهر/ با اعلام هواشناسی، شهرستان سیریک تا پایان هفته در شرایط ناپایدار جوی و وزش باد شدید در مناطق شرقی قرار دارد که همراه با گرد و خاک محلی و کاهش دید خواهد بود.

هوای غبارآلود از اول صبح پنجشنبه دوم تیرماه مهمان شهرستان سیریک شد، و دلیل آن برخاستن گرد و غبار از بیابان های عربستان، سوریه و اردن می تواند باشد، که برای این هفته شهرستان سیریک را در شرایط ناسالم قرار داده است.
از اول صبح روز پنجشنبه دوم تیرماه اکثر مناطق شهرستان سیریک درگیر پدیده توفان و گرد و خاک شده که در نهایت مشکلاتی برای زندگی شهروندان پدید آورده است.
کاهش دید افقی، بسته شدن برخی راه‌های مواصلاتی، مواج شدن دریا و نرفتن صیادان به دریا، شکسته شدن درختان و ایجاد مشکلات تنفسی از جمله تبعات غبارآلود شدن هوا بوده است.
طبق اعلامیه هواشناسی توصیه می‌شود تا با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا، احتیاطهای لازم در خصوص تردد شناورها ی سبک، فعالیتهای صیادی و تفریحات آبی و با توجه به اختلال در تردد های دریایی، تمهیدات لازم در بنادر استان صورت گیرد.
افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز و نقاطی از دریای عمان به ویژه در سیریک، باعث شده که صیادان از رفتن به دریا خود داری کنند. همچنین وزش باد شدید با گرد و خاک در مناطق کویری بسیار خطرآفرین است، که می‌تواند سبب وقوع حادثه‌های رانندگی از جمله واژگونی خودروها شود که لازم است حتماً در زمان وزیدن بادهای شدید از تردد در محورهای توفانی خودداری شود.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today