ایسنا/ فرماندار گلپایگان گفت: آزمایش‌ها در حال انجام است تا منشا اصلی طعم و بوی بد آب شرب مشخص شود که به نتایج خوبی رسیدند؛ اما هنوز به‌صورت قطعی نتایج و علل این مشکل را اعلام نکردند.

محمد رضا عسگریان، فرماندار گلپایگان اظهار کرد: در رابطه با کیفیت آب شرب، اخیرا پنجمین جلسه مربوطه را در تهران با حضور شرکت آب نیرو، آبفای استان اصفهان و کارشناسان مربوطه برگزار کردیم؛ در این راستا آزمایش‌ها در حال انجام است تا منشا اصلی طعم و بوی بد آب شرب مشخص شود که به نتایج خوبی رسیدند، اما هنوز به صورت قطعی نتایج و علل این مشکل را اعلام نکردند.
وی ادامه داد: تکنولوژی سد کوچری به صورتی است که خروجی آب شرب و کشاورزی در یک سطح قرار دارد  و اگر خروجی آب کشاورزی از قسمت تحتانی سد انجام می‌شد به احتمال زیاد به این مشکلات بر نمی‌خوردیم. تقاضا کردیم که راهکاری را در پیش بگیرند تا ماندگی آب در قسمت تحتانی کمتر شود. 
عسگریان تصریح کرد: شرکت آب نیرو یک بند را جلوی سد کوچری احداث و پمپ‌هایی را بر روی آن نصب کرد تا درصدی از آبی که قرار است در اختیار کشاورزان قرار گیرد، از قسمت تحتانی سد خارج شود و در این بند قرار گیرد و از این بندها به سمت بندهای کشاورزی رود که با این روش آب از قسمت تحتانی خارج می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: سیستم هوا دهی تصفیه‌خانه فعال شده است که با این 2 اقدام درصد قابل توجهی از مشکلات حل خواهد شد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today