باشگاه خبرنگاران/ مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد آمار جدید بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری در دومین روز از تیرماه ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

سیدعلی درخشان، مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی، سرپایی و بیمارستانی چهارمحال و بختیاری مراجعه داشته اند که از این تعداد دو بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.
وی افزود: در شبانه روز گذشته، نتیجه آزمایش یک نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی مثبت قطعی اعلام شد و در بین بستری شدگان مشکوک به کووید۱۹ در مراکز بیمارستانی استان نتایج آزمایش هیچ یک مثبت قطعی اعلام نشد.
مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد عنوان کرد: هم اکنون سه بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد یک نفر مثبت قطعی و بقیه در انتظار پاسخ نتایج آزمایش‌ها برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
درخشان بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۸۴۹ نفر است.
وی گفت: هم اکنون هیچ بیماری با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان نیست.
مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد ادامه داد: در حال حاضر به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های بن، بروجن، شهرکرد، کیار، اردل، سامان، خانمیرزا و کوهرنگ در وضعیت رنگ بندی زرد و شهرستان‌های فارسان و لردگان در وضعیت آبی قرار دارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday