ایرنا/ رئیس دانشگاه تبریز و سفیر استرالیا در ایران بر گسترش تعاملات علمی دوجانبه تاکید کردند.

صفر نصراله زاده، رئیس دانشگاه تبریز، روز پنجشنبه در دیدار با سفیر استرالیا اظهار کرد: تعدادی از اساتید دانشگاه تبریز فارغ التحصیل دانشگاه های استرالیا هستند و با توجه به برون دادهای پژوهشی و علمی موفق این اساتید، امیدواریم همکاری های علمی بین دانشگاه تبریز و دانشگاه های استرالیا در زمینه تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های مشترک آموزشی، پژوهشی و اجرای برنامه فرصت های مطالعاتی افزایش یابد.
وی با اشاره به جایگاه دانشگاه تبریز در رتبه بندی ملی و بین المللی و تعدد و تنوع رشته های تحصیلی در این دانشگاه، افزود: این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه جامع کشور در بیشتر رشته های تحصیلی دارای اساتید صاحب‌نظر و دانشجویان مستعد به‌همراه آزمایشگاه های مجهز است و در زمینه تجاری سازی یافته های پژوهشی و تبدیل علم به فناوری در راستای حل مسائل جامعه اقدامات ارزنده ای انجام داده است.
وی ادامه داد: در صورت فراهم شدن تسهیلات مناسب از طرف دولت استرالیا برای تبادلات علمی بین دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های این کشور، زمینه پیشرفت و بهره‌مندی متقابل طرفین از ظرفیت ها فراهم خواهد شد.
در این دیدار لینداد ساکس، سفیر استرالیا در ایران هم پیشرفت های علمی و فناورانه در دانشگاه های ایران را قابل تحسین دانست و گفت: تنوع رشته های دانشگاهی، ارتباط دانشگاه با جامعه و اهتمام برای حل مسائل آن، تعداد بالای اشتغال به تحصیل دختران در دانشگاه ها و توجه آنها به همه رشته های دانشگاهی از نکات قابل توجه در دانشگاه های ایران است.
وی افزود: در حال ایجاد شبکه ارتباطی برای فارغ التحصیلان ایرانی از دانشگاه های استرالیا هستیم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت سفرای آموزشی، تبادلات و تعاملات علمی و فرهنگی بین 2 کشور را افزایش دهیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today