باشگاه خبرنگاران/ هفته آینده دمای هوا در استان مرکزی روند افزایشی خواهد داشت.

رامی، کارشناس هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: دمای هوا در استان مرکزی که تا امروز روند کاهشی داشت طی هفته آینده روند افزایشی خواهد داشت.
وی افزود: هواشناسی کشوری هم از روند دما افزایشی دما تا اواسط هفته آینده در اغلب مناطق کشور و رگبار و رعد و برق در برخی مناطق خبر داده است.
رامی بیان کرد: بر این اساس از غلظت گرد و خاک موجود در نیمه غربی، نواحی مرکزی و شرقی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز کاسته می‌شود.
کارشناس هواشناسی استان مرکزی بیان کرد: در برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و جنوب هرمزگان، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌های اردبیل و آذربایجان‌های شرقی و غربی، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد خیزش گردوخاک رخ خواهد داد و همین شرایط، روز یکشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: جمعه از غلظت گرد و خاک موجود در نیمه غربی، نواحی مرکزی و شرقی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی کاسته می‌شود.
رامی عنوان کرد: از بعدازظهر شنبه و روز یکشنبه، شرایط برای خیزش گرد و خاک در کشور عراق و انتقال آن به استان‌های واقع در نوار غربی کشور مجددا مهیا می‌شود که سبب کاهش کیفیت هوا و دید در مناطق جنوبی شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور خواهد شد.
کارشناس هواشناسی استان مرکزی یادآور شد: روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه، در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود؛ تنها روز سه‌شنبه در ارتفاعات شرقی هرمزگان، در ساعات بعد از ظهر، رشد ابر‌های همرفتی همراه با رعد و برق اتفاق می‌افتد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today