صدا و سیما/ همزمان با دهم تیر ماه، سالروز عملیات کربلای یک و آزادسازی مهران مراسمی با حضور گسترده مردم و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

آئین سالروز گرامیداشت آزادی مهران با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفان  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، مسئولان لشکری و کشوری استان، مردم شهرستان مهران در  این شهرستان برگزار شد.
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس بسیج مستضعفین سپاه پاسداران اظهار کرد: دشمنان نظام با تمام تجهیزات به جنگ ملت ایران آمده اند، اما اراده این ملت در مقابل امکانات و تجهیزات آنها بسیار قوی‌تر و هوشمندانه است.
سردار غلامرضا سلیمانی با اشاره به مقاومت مردم در دوران دفاع مقدس افزود: امروز موسسان مطالعات دنیا می گویند برای پیروزی در یک نبرد فقط تجهیزات، نیرو و امکانات  لازم نیست و شرط لازم برای پیروزی وجود روحیه مقاومت است که از مهران و خرمشهر شروع شد و به تمام دنیا کشیده شد و محور مقاومت از همین رشادت های پرافتخار شکل گرفته است.
سلیمانی ادامه داد: مقاومت مردم مهران در دوران دفاع مقدس دارای صحنه های زیبایی از آزادگی و رشادت است،  همچنین  آنگاه که شنیدند شهرشان اشغال شده در این حالت است که کسی نمی توان این حس را درک کند و باید کسی ساکن این دیار  باشد تا بداند که چه پیامدهای سنگین روحی دارد و اینجاست نقش ولایت فقیه و امام راحل در آزادسازی مهران و صدور فرمان آزادسازی مهران مشخص می شود.
استاندار ایلام نیز در این آئین گفت؛ خاک مهران مقدس است و قدمگاه شش هزار شهید سرافراز که جانانه جنگیدند و همچون سرو ایستادند تا قامت مردمان این دیار خم نشود.
بهرام نیا همچنین از تخصیص اعتبار برای توسعه یادمان شهدای قلاویزان ،ورزشگاه مهران و توسعه پل زائر خبر داد و گفت:در همین راستا مبلغ ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست‌جمهوری، ۹۰ میلیارد از محل تملک دارایی برای مردم عزیز مهران و در مجموع حدود ۳۰۰ میلیارد برای توسعه و شکوفایی شهرستان مهران اعتبار اختصاص یافته است.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/