ایرنا/ رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: شهروند گرفتار در ارتفاعات جاده کمربندی جوادیه شیراز با کمک آتش نشانان نجات یافت.

محمدهادی قانع، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ۹ و ۴۸ دقیقه صبح جمعه دهم تیر ماه ۱۴۰۱ در پی تماس کوهپیمایی با سامانه ۱۲۵ و اعلام  گرفتار شدن در ارتفاعات و عدم توانایی طی کردن ادامه مسیر، ستاد فرماندهی، گروه امداد و نجات مستقر در ایستگاه ۱۵ را به محل حادثه در ارتفاعات حاشیه کمربندی جوادیه اعزام کرد.
وی ادامه داد: پس از رسیدن آتش نشانان به موقعیت مکانی مورد نظر مشاهده شد کوهپیما حدودا ۵۰ ساله به دلیل ضعف جسمانی در وضعیت خطرناکی قرار گرفته و قادر به ادامه مسیر نبوده است.
وی اضافه کرد: آتش‌نشانان برای نجات این فرد وارد عمل شده و پس از احیا و بهبود وضعیت جسمانی وی، فرد را به سلامت به سطح زمین منتقل کردند.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: در همین راستا به شهروندان توصیه می شود که‌ برای رفتن به کوهنوردی و یا طبیعت گردی باید از کمک افراد باتجربه در کوهنوردی استفاده کرد، کمک افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، می تواند در مواقع بحرانی جان افراد را نجات دهد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online