ایرنا/ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: فعالیت واحدهای نانوایی سنتی در شیراز که بعد از حذف ارز ترجیحی به چند دلیل دچار اختلالاتی شده بود و شاهد صف های طولانی در مقابل نانوایی ها بودیم به روال عادی بازگشته است.

محسن ربانی زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس اظهار کرد: یکی از دلایل شکل گیری صف های طولانی در مقابل نانوایی ها استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند بود که چون آشنایی کاملی با آن وجود نداشت و طریقه کار با آن را نمی دانستند و از طرفی برخی نانوایی ها اصرار داشتند که خودشان کارت بکشند و همچنین پایین بودن سرعت سیستم استفاده از آنرا دچار کُندی کرده بود.
وی ادامه داد: با توجه به تقویت سیستم و همچنین آشنا شدن نانوایان و شهروندان با کارکرد این کارتخوان های هوشمند، سرعت خدمات دهی به شهروندان نیز افزایش یافت.
او اظهار داشت: ساعت فعالیت نانوایی ها هم با توجه به گرمای هوا دچار تغییراتی شد و مدت زمان فعالیت آنها از ساعت های اولیه کاسته و به ساعت های پایانی افزوده شد.
ربانی زاده بیان کرد: کاهش خودسرانه ساعت فعالیت و همچنین تعطیلی خارج از برنامه توسط برخی نانوایی ها نیز مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرد و طولانی شدن صف نانوایی ها را موجب شد که با نظارت و پیگیری و جریمه متخلفان این روند اصلاح شد.
وی افزود: تمام نانوایی ها نیز موظف شده اند که با نصب بنر، ساعت های فعالیت و همچنین تعطیلی خود را در معرض دید شهروندان قرار دهند و اگر خارج از برنامه اقدام به فعالیت یا تعطیلی کنند جریمه سنگین خواهند شد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online