فارس/ مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان گفت: شب گذشته شعله‌های آتشی که به جان طبیعت منطقه چهارگنبد این شهرستان افتاد و پس از هفت ساعت مهار شد، 6 هکتار از مراتع را نابود کرد.

مهران میرشاهی، مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سیرجان اظهار کرد: عصر روز گذشته حریق در چهارگنبد بخش بلورد سیرجان، 6 هکتار از منابع طبیعی این منطقه را در آتش سوزاند و مردم روستاهای منطقه و یگان منابع طبیعی بخش بلورد و محیط بانان توانستند پس از 7 ساعت تلاش آتش را مهار کنند.
وی عنوان کرد: خصوصیات جغرافیایی منطقه به گونه‌ای است که کمتر می‌توان به راحتی آتش را مهار کرد؛ زیرا شیب‌های کوهستانی و عمودی آن هم شب هنگام بر فراگیری آتش دامن زد تا اینکه مهار پایان یافت.
میرشاهی گفت: علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست و آنچه کارشناسان عنوان می کنند این است که آتش از ناحیه شمالی در بخشی ازمنابع طبیعی شهرستان بردسیر به این منطقه سرایت کرده است که می‌تواند خطای انسانی علت بروز آتش در روز تعطیل باشد.
میرشاهی خاطرنشان کرد: در حال حاضر عوامل امدادی در منطقه جهت پایش و ارزیابی لازم حضور دارند واز ابتدای سال جاری تاکنون 12 هکتار از مراتع شهرستان سیرجان دچار آتش‌سوزی شدند که علت آن خطاهای انسانی در روشن کردن آتش در منطقه بوده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar