صدا و سیما/ رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تا ۱۵ تیر در تمام مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان پروانه ساختمانی الکترونیکی صادر می‌شود.

رسول میرباقری، رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه تاکنون صدور پروانه ساختمانی در 7 منطقه شهرداری الکترونیکی شده، اظهار کرد: تا ۱۵ تیر تمام مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان به این سامانه مجهز می‌شود و شهروندان می‌توانند بدون مراجعه به شهرداری در یک بازه زمانی کوتاه، مراحل اخذ پروانه ساختمانی را سپری کنند. 
وی سامانه سرای 8 با مشارکت معاونت شهرسازی را از سال ۹۵ فعال دانست و افزود: سرای هشت امکاناتی همچون بانک اطلاعات، امکان استفاده از نقشه‌های پایه، تهیه وب و شهر نما است که به دنبال آن با تلاش همکاران و ارتقای سیستم، سرای ۱۰ راه اندازی شده است.
میرباقری با اشاره به اینکه از مزایای این سامانه آن ست که اگر پرونده‌ای بیش از اندازه در نوبت بماند، دلایل آن بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: این فرآیند بدون حضور مالک شکل می‌گیرد به گونه‌ای که فرد خارج از کشور نیز می‌تواند اقدام به دریافت پروانه ساختمانی کند و جزئیات به صورت شفاف و مدارک شهروند در اختیار او قرار می‌گیرد.
وی افزود: حذف چرخه‌های اضافی، بررسی عوارض، ارتفاع، کاربری، تأیید نقشه‌ها و چابک‌سازی سیستمی در سامانه سرای ۱۰ قابل اجراست.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today