ایسنا/ در آیینی با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران واحدهای صنعتی "روشنا آب آوش" و " در بافت سمنان" در شهرک‌ صنعتی سمنان افتتاح شد.

علی رسولیان، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سمنان ضمن بازدید از این شهرک و افتتاح دو واحد صنعتی جدید، در جریان وضعیت صنایع مستقر در شهرک صنعتی سمنان قرار گرفت.
وی در جریان سفر یک روزه به استان سمنان با حضور در شهرک‌ها صنعتی سمنان واحدهای صنعتی "روشنا آب آوش" و "در بافت سمنان" را افتتاح و از منطقه ویژه اقتصادی سمنان نیز بازدید کرد.
منطقه ویژه اقتصادی سمنان دارای ۱۰۱۷ هکتار مساحت است که ۲۹۰ هکتار آن فاز عملیاتی و ۱۷۸ هکتار آن زمین صنعتی است.
این منطقه ویژه اقتصادی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و ۵ قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت ۲۴ هکتار در آن منعقد شد.
واحد صنعتی "در بافت سمنان" که با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۳۹ میلیارد ریال در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنا دو هزار و ۸۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و در تیرماه سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسید و ظرفیت تولید یک هزار و ۱۵۰ تن انواع پارچه و کالاهای کش‌باف و قلاب‌باف در سال را دارد و برای ۳۵ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.
واحد صنعتی "روشنا آب آوش" که با سرمایه ‌گذاری حدود ۹۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و زیربنا ۸۵۰ مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و در تیرماه سال ۱۴۰۱ به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید ۱۱ هزار و ۲۰۰ تن پلی‌آلومینیوم کلراید در سال را دارد و برای ۳۵ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today