ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با بیان اینکه تاکنون در آذربایجان‌شرقی بیماری وبا مشاهده نشده است، گفت: کرونا در حال افزایش است.

حسین حقایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: متاسفانه موارد سرپایی و بستری کرونا سیر صعودی دارد بر این اساس رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به خصوص در فضاهای سربسته و دریافت واکسن کرونا مورد تاکید است.  
وی افزود: اکنون افراد بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری های زمینه‌ای می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون مرحله چهارم واکسن خود را دریافت کنند.
وی همچنین با اشاره دوباره به شیوع بیماری وبا در برخی کشورهای همجوار و استان های همجوار این کشورها در کشور، گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از وبا در آذربایجان شرقی گزارش نشده؛ ولی به هر حال باید مردم مراقب آب آشامیدنی خود باشند تا بهداشتی بوده اگر به کیفیت آن شک دارند آب را بجوشانند، میوه و سبزی ها هم باید به دقت شسته شود. 
وی یادآور شد: اگر فاضلاب روبازی وجود دارد از نزدیک شدن کودکان به آن محیط جلوگیری شود و قبل از خروج از دستشویی دست ها به خوبی با آب و صابون شسته شود. 
حقایی با توصیه به اینکه با مشاهده اسهال و استفراغ به اولین مرکز بهداشتی مراجعه کنید، اظهار کرد: آبی که استفاده شرب می شود باید سالم و بهداشتی باشد.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today