ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت شهرستان های اسفراین و شیروان استان را روز دوشنبه در نوردید که سبب خیزش گرد و غبار شد.

مهدی کمالی، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: سرعت وزش تندباد در شوقان، سیساب و شوقان به بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید همچنین در بجنورد مرکز استان سرعت وزش باد ۵۱ کیلومتر بر ساعت ثبت شد. 
وی با اشاره به افزایش میزان گرد و غبار در آسمان استان و تعطیلی ۶ شهرستان استان برای عصر امروز و برای فردا خاطرنشان کرد: پیش از این و با صدور هشدار زرد، افزایش میزان ریزگردها و کاهش کیفیت کیفیت هوا پیش بینی شده بود و اکنون پیش بینی می شود شدت آلاینده ها برای فردا کاهش یابد. 
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با بیان اینکه کاهش یکباره دمای هوا در روزهای اخیر، سبب ماندگاری ریزگردها در آسمان شد، عنوان کرد: دمای هوا در برخی مناطق به بیش از ۴۰ درجه رسیده بود اما افت نسبتا یکباره دمای هوا در روزهای اخیر سبب شد تا میزان ماندگاری ریزگردها در آسمان بیشتر شود.
کمالی افزود: جو ناپایدار تا امشب در استان تداوم دارد و پدیده غالب در برخی ساعات، وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک به‌ویژه در مناطق جنوبی استان پیش بینی شده است.  
وی خاطرنشان کرد: به لحاظ دمایی از روز چهارشنبه افزایش سه تا ۶ درجه ای دما تا اواخر هفته برای مناطق مختلف استان پیش بینی شده است.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به کاهش دمای هوا در مناطق مختلف استان در روزهای اخیر گفت: در شبانه روز گذشته کمینه دمای بجنورد مرکز استان ۱۶ و بیشینه دمای آن ۲۵.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.  
کمالی افزود: در شبانه روز گذشته گیفان با کمینه دمای ۱۴ درجه سانتیگراد سردترین و صفی آباد شهرستان اسفراین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان ثبت شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today