ایرنا/ سرپرست  شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد استان فارس از شناسایی یک مورد مبتلا به تب کریمه کنگو در این شهرستان خبر داد.

علیرضا دشت پیما، سرپرست شبکه بهداشت دورمان شهرستان لامرد استان فارس با بیان اینکه تب خونریزی دهنده "کریمه  کنگو" یکی از بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام است، اظهار کرد: این بیماری از راه گزش"کنه" آلوده و یا از راه له کردن آن در دست و یا روی بدن و یا در اثر تماس مستقیم با گوشت، جگر، خون، ترشحات و دیگر بافت های دام آلوده و یا تماس با ترشحات خون و تنفس افراد مبتلا به این بیماری ایجاد می شود. 
او نشانه های بیماری را شروع ناگهانی تب بیشتر از ۳۸ درجه سانتیگراد، سردرد شدید، درد عضلانی،حالت تهوع با استفراغ و یا بدون استفراغ، خونریزی پوستی، خونریزی از بینی و وجود خون در ادرار یا مدفوع عنوان کرد و افزود: دامداران و کشاورزان، کارگران کشتارگاه ها، دامپزشکان و کارکنان بهداشتی و درمانی به ویژه کارکنان بیمارستان ها در معرض خطر این بیماری هستند. سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد گفت: کارشناسان و مراقبان سلامت شبکه بهداشت و درمان لامرد با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان لامرد پیگیر مسائل بهداشتی و درمانی هستند.
دشت پیما توصیه کرد: گوشت را از فروشگاه های مجاز تهیه و در صورت تهیه گوشت دام ذبح شده آن را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنیم و سپس برای تکه تکه کردن، شستن و آماده کردن گوشت برای پخت و مصرف آن، اقدام کنیم و همچنین احشای دام تازه ذبح شده حداقل در دمای یخچال ۴۸ ساعت نگهداری شود. 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online