فارس/ رئیس شورای اسلامی شهر زنجان از برگزاری دوباره انتخابات هیأت رئیسه خبر داد و گفت: اگر به تفاهم برسیم سه شنبه جلسه خواهیم داشت و اگر نشد روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

13 مردادماه بود که جلسه شورای شهر زنجان برای انتخاب هیأت رئیسه برگزار شد، اما اعضای شورا پس از 4 ساعت و برگزاری دو جلسه پیاپی به نتیجه نرسیدند.
اعضای شورایی که از همان ابتدا از طیف منتسب به «ما بر این باوریم» و طیف منتسب به «آبادگران» در شورا حضور دارند به دو دسته 5 و 4 نفره تقسیم شده‌اند و تقریبا از همان ابتدای شورا اختلاف نظر در بین آنها مشهود بود، هر چند پس از انتخابات هیات رئیسه در سال نخست با همدلی و وحدت برای عمران و آبادانی شهر تلاش کردند.
همچنان که همین اعضا در انتخاب نخستین گزینه شهرداری هم به توافق نرسیدند و سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان در بار دوم به علیرضا فیروزفر رای دادند.
این اختلاف نظرها ادامه پیدا کرد تا اینکه در انتخاب دوباره این موضوع علنی شد، یعنی پس از آنکه جلسه انتخاب هیأت رئیسه تشکیل شد، کاظم مجتهدی به نمایندگی از 4 عضو شورای شهر گفت: ما به شرطی در انتخابات شرکت می‌کنیم که نایب رئیس و منشی شورا از بین ما باشد!
در مقابل 5 عضو دیگر شورا این پیشنهاد را نپذیرفتند و همین امر موجب ترک جلسه توسط اسحاق اسماعیلی، کاظم مجتهدی، داود حسنی و خانم انسیه ابوبصیر اعضای تیم آبادگران شد.
با گذشت 4 روز از این ماجرا گفته می‌شود که انتخابات هیأت رئیسه بار دیگر در روز سه‌شنبه 18 مرداد برگزار خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در این باره به خبرنگار فارس گفت: طی روزهای گذشته جلسه داخلی با اعضای شورا برگزار شده که اگر به تفاهم برسیم سه‌شنبه جلسه خواهیم داشت و اگر نشد روز چهارشنبه برگزار می‌شود.
منصور مرادلو با اشاره به اینکه طبق قانون باید خود اعضا برای هیأت رئیسه تصمیم بگیرند، افزود: تلاش می‌کنیم همانطور که در یک سال گذشته در اکثر موارد تفاهم داشتیم در انتخاب هیأت رئیسه نیز این اتفاق بیافتد.
مرادلو با بیان اینکه هدف اصلی همه اعضا به نتیجه رسیدن اهداف شورا در موضوعات مختلف است، گفت: ما به دنبال عملیاتی کردن قول‌هایمان به مردم هستیم.
وی با اشاره به اینکه در شورای مسؤولیت‌های مختلفی وجود دارد، گفت: خود ریاست کمیسیون‌ها بزرگترین مسؤولیت است چون کمیسیون‌ها مستقیما با شهرداری در ارتباطند.مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری زنجان ادامه داد: تا زمانی که انتخابات هیأت رئیسه برگزار نشود، برگزاری‌ جلسات شورا قانونی نیست، البته به این نکته نیز باید توجه کرد که امکان انحلال وجود ندارد.
گفتنی است، شورای حل اختلاف شوراهای شهری شامل نمایندگان سه قوه است که شامل استاندار، دو نفر از نمایندگان مجلس و مدیر کل دادگستری در استان است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today