ایسنا/ استاندار آذربایجان‌ شرقی با صدور پیامی، از تاسیس صندوق قرض الحسنه اهالی رسانه خبر داد.

متن پیام عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌ شرقی به این شرح است:
امسال ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را در حالی گرامی می‌داریم که با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین، سید و سالار شهیدان مصادف شده است و یادآور همسانی رسالت اهالی رسانه با حضرت زینب (س) تنها پیام‌رسان و زبان گویای واقعه کربلا است. 
روشنگری، تبیین حقیقت و مطالبه‌گری، مسئولیت سنگین و حساسی است که به دستان توانمند خبرنگاران به امانت سپرده شده است. 
دولت مردمی، توجه به افکار عمومی، باور به پاسخگویی و ارتقای شفافیت را از لازمه‌های ایران قوی دانسته و اهالی رسانه را یاور خود در مقابله با سیاه‌نمایی دشمن در فضای مجازی به‌ شمار می‌آورد. 
اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای رسانه به ویژه شهید محمود صارمی که ۱۷ مرداد به مناسبت شهادت او، روز خبرنگار نامیده شده است، فرا رسیدن این روز را خدمت اصحاب رسانه، خبرنگاران تلاشگر و متعهد تبریک و تهنیت گفته و همواره قدردان زحمات بی‌شائبه‌ این عزیزان در استان هستم. 
با پیشنهاد ابتکاری شورای اطلاع‌رسانی استان برای ماندگار شدن هدیه روز خبرنگار مبنی بر تاسیس صندوق قرض‌الحسنه خبرنگاران و اهالی رسانه موافقت کرده و واریز مبلغ سه میلیارد ریال به عنوان نخستین سپرده این صندوق از محل مسئولیت‌های اجتماعی یکی از واحدهای صنعتی را اعلام می‌کنم.
مدیریت این صندوق بر عهده تشکل‌های صنفی و نمایندگان خبرنگاران خواهد بود تا تمامی خبرنگاران استان امکان بهره‌مندی از مزایای آن را داشته باشند.


آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today