تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: با توجه به گذر متناوب امواج تراز میانی جو از منطقه فردا سه‌شنبه ۱۸ مردادماه شاهد بارش‌های سنگین باران همراه با رعد و برق و وزش باد لحظه‌ای شدید خواهیم بود.

یوسف شیخ‌الملوکی، مدیرکل هواشناسی استان قزوین از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به گذر متناوب امواج تراز میانی جو از منطقه فردا سه‌شنبه 18 مردادماه شاهد افزایش ابر، بارش‌های رگباری و سنگین باران همراه با رعد و برق و وزش باد لحظه‌ای شدید خواهیم بود که شدت این پدیده‌ها در ارتفاعات بیشتر است.
وی اضافه کرد: در ضمن طی این مدت با توجه به وزش بادهای لحظه‌ای شدید در پاره‌ای از مناطق به ویژه در بخش‌های جنوبی و شرقی دشت قزوین احتمال خیزش گرد و خاک محلی پیش‌بینی می‌شود. در ضمن وزش باد از بعدازظهر در امتداد شهرهای بویین‌زهرا، تاکستان و کوهین شدیدتر خواهد بود و با توجه به شمالی شدن جریانات در ارتفاعات شمالی گاهی پدیده مه هم پیش‌بینی می‌شود.
شیخ‌الملوکی با بیان اینکه به لحاظ دمایی هم برای فردا کاهش نسبی دما را پیش رو داریم، گفت: با توجه به بارش باران و وقوع پدیده مه شاهد لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی و اختلال در تردد خواهیم بود و به همین خاطر رانندگان در مسیرهای برون‌شهری و درون‌شهری باید احتیاط لازم را رعایت کنند.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به احتمال برخورد صاعقه، کوهنوردان و گردشگران باید از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند و کارفرمایان هم باید کار در فضای باز به ویژه اماکن و نقاط مرتفع را تعطیل کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today